Nastavení cookies
Ministr kultury Martin Baxa podepsal deklaraci o rozvoji spolupráce s Ukrajinou
14.07.2022 16:41
ministerstvo

Deklarace byla představena na zasedání ministrů kultury, které se odehrálo ve Lvově 29. června. Společně s ministrem Baxou se zde na pozvání ministra Tkačenka sešli zástupci ministerstev kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států, aby řešili dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky, a aby diskutovali o tom, jaké se nabízí mechanismy pro pomoc Ukrajině vyhrát na kulturní frontě.

 

Ministr kultury Martin Baxa zahájil v Národním muzeu expertní konferenci k audiovizi a autorskému právu
14.07.2022 16:20
ministerstvo

Ve dnech 14. až 15. července 2022 pořádá Ministerstvo kultury v rámci českého předsednictví v Radě EU konferenci k audiovizi a autorskému právu. Expertní konference se účastní odborníci ze všech členských států EU, zástupci Evropské komise a profesních organizací včetně zástupců Ministerstva kultury. 

 

Orchestr amerických prezidentů a dalších 1800 hudebníků vystoupí v červenci na festivalu Sounds of Žofín v Praze!
14.07.2022 15:10
příspěvkové organizace

Praha hostí v červenci konferenci Světové asociace symfonických dechových orchestrů a souborů WASBE (World Association of Symphonic Bands and Ensembles). Součástí konference je festival Sounds of Žofín, který v Praze přivítá dechové orchestry z celého světa, 1800 hudebníků tak odehraje během 4 dní 32 koncertů! 19. ročník konference je věnován skladateli Karlu Husovi, nositeli Pulitzerovy ceny.

 

Zákon o platformách: Pozměňovací návrh ministra kultury Baxy k maximální výši filmových pobídek prošel třetím čtením v PS
13.07.2022 21:49
ministerstvo

Třetím čtením v Poslanecké sněmovně prošel návrh zákona o platformách, který předložilo Ministerstvo kultury. Pozměňovací návrh ministra kultury Martina Baxy, který zavádí maximální výši filmové pobídky na 150 milionů Kč, byl přijat. Tento návrh reaguje na zásadní změnu na poli výroby audiovizuálních děl v posledních letech a na finanční možnosti systému pobídek.  

 

Martin Baxa na grilování v Evropském parlamentu
13.07.2022 15:28
ministerstvo

Ministr kultury ČR Martin Baxa představil ve Výboru pro kulturu a vzdělávání priority českého předsednictví v oblasti kultury a audiovize. 

 

Ministr kultury se v Bruselu setkal s předsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání EP Sabine Verheyen
12.07.2022 15:10
ministerstvo

Ministr kultury M. Baxa se při své návštěvě Bruselu v rámci Předsednictví ČR v Radě EU setkal s předsedkyní Výboru pro kulturu a vzdělávání EP Sabine Verheyen a v neformálním rozhovoru ji informoval o záměrech českého předsednictví v oblasti kultury. Mimo jiné  hovořil o iniciativách týkajících se vztahů s Ukrajinou a návštěvě Lvova, kde se před dvěma týdny zúčastnil setkání zemí V4 a Pobaltí s ukrajinským ministrem kultury.   

 

Národní technické muzeum ve spolupráci s Prahou 7 roztočí 11. července 2022 Letenský kolotoč. Od 12. července zve na jízdy na koních a v autíčkách veřejnost
11.07.2022 16:43
příspěvkové organizace

Oprava Letenského kolotoče, který je unikátní historickou památkou ve správě Národního technického muzea a jedním ze dvou nejstarších dochovaných podlahových kolotočů v Evropě, byla dokončena!

 

Unknown Unknows. An Introduction To Mysteries
11.07.2022 15:51
příspěvkové organizace

U příležitosti 23. Trienále Miláno představuje Uměleckoprůmyslové museum v Praze (kurátorka Iva Knobloch) ve spolupráci se studiem OKOLO instalaci s názvem Casa Immaginaria: Living in a Dream. Výběr několika mezinárodních výtvarníků zabývajících se digitálním designem představují kurátoři a autoři expozice na pozadí hlavního tématu přehlídky Unknown Unknowns: An Introduction to Mysteries.

 

Martin Baxa představí v Bruselu priority českého předsednictví v oblasti kultury
11.07.2022 15:37
avíza

Ministr kultury Martin Baxa navštíví ve dnech 11. až 13. července Brusel, kde u příležitosti zahájení českého předsednictví představí Evropskému parlamentu priority České republiky v oblasti kultury a audiovize.

 

Vůz ze sbírky Národního technického muzea Tatra T815 zvaný Puma se představí 16. a 17. července 2022 na srazu vozidel značky Tatra v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka
08.07.2022 17:51
příspěvkové organizace

Vůz ze sbírky Národního technického muzea Tatra T815 zvaný Puma, nejúspěšnější český sportovní automobil všech dob, se o víkendu 16. a 17. července stane ozdobou srazu vozidel značky Tatra v Muzeu Českých drah v Lužné u Rakovníka. K vidění zde budou limuzíny, autobusy i užitkové stroje z různých produkčních období. Návštěvníci se mohou těšit i na RC modely nebo projížďky tatrováckého motorového vozu M131 z Lužné do Krupé a zpět.

 

Hlinecký Betlém oslavil půlstoletí založení Muzea v přírodě Vysočina
04.07.2022 10:45
ministerstvo

Areál památkové rezervace Betlém v Hlinsku ožil v sobotu 2. července programem „Národní muzeum v přírodě vás zve“. Narozeninový program k 50. výročí založení Muzea v přírodě Vysočina se konal pod záštitou ministra kultury Martina Baxy. 

 

Ministr Baxa oslavil v Chrudimi půlstoletí Muzea loutkářských kultur
02.07.2022 22:01
ministerstvo

V sobotu 2. července 2022 se ministr kultury Martin Baxa zúčastnil oslav 50. výročí otevření Muzea loutkářských kultur v Chrudimi, příspěvkové organizace MK.

 

Česká republika se ujala předsednictví v Radě EU, vláda v Litomyšli jednala s předsedkyní a kolegiem Evropské komise
01.07.2022 19:45
ministerstvo

Česká republika se stala na šest měsíců předsednickou zemí v Radě Evropské unie. První den předsednictví, v pátek 1. července 2022, přivítali členové vlády na státním zámku Litomyšl kolegium Evropské komise v čele s její předsedkyní Ursulou von der Leyenovou. Pracovní jednání zakončil slavnostní Koncert pro Evropu v rámci festivalu Smetanova Litomyšl.

 

Zátopek odstartuje český focus v Bruselu
01.07.2022 17:02
příspěvkové organizace

Česká republika představí v Bruselu v rámci předsednictví v Radě Evropské unie pět snímků současné české kinematografie. V sobotu 2. července začne Czech Film Focus v centru umění Bozar projekcí snímku Zátopek. Na podzim a v zimě pak bude pokračovat dalšími filmy, a to Krajina ve stínu, Zrcadla ve tmě, Il Boemo a Havel. Czech Film Focus vznikl z iniciativy Českého centra v Bruselu a proběhne ve spolupráci se Státním fondem kinematografie.

 

Design a transformace - UMPRUM v Bruselu představí historii, současnost a vizi českého designu
01.07.2022 11:12
příspěvkové organizace

Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze (UMPRUM) ve spolupráci s Úřadem vlády ČR a dalšími vládními institucemi připravila u příležitosti českého předsednictví v Radě Evropské unie výstavu s názvem „Design a transformace. 

 

TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz


Eva Sochorová
Pracovnice tiskového oddělení
email: eva.sochorova@mkcr.cz


Jana Zechmeisterová
Pracovnice tiskového oddělení
email: jana.zechmeisterova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi