Nastavení cookies

Český film režiséra Petra Václava Il Boemo je v hlavní soutěži v San Sebastianu

02.08.2022 16:02|příspěvkové organizace

Letošní jízda českých filmů na významných mezinárodních festivalech pokračuje. Po Benátkách nebo Locarnu vybral český film do soutěže také festival v San Sebastianu. Je jím Il Boemo režiséra Petra Václava, který zde bude mít světovou premiéru v hlavní soutěži. Po Nabarveném ptáčeti Václava Marhoula jde za poslední období o druhý český film, který bude naši kinematografii zastupovat v hlavní soutěži takto prestižního festivalu. 

 

Nový film režiséra Petra Václava pojednává o životě a tvorbě hudebního skladatele Josefa Myslivečka. Zaměřuje se zejména na jeho kariéru v Itálii. Do hlavní role režisér obsadil českého herce a hudebníka Vojtěcha Dyka. Producentem filmu je Jan Macola z Mimesis Film. Státní fond kinematografie podpořil film ve výzvách na vývoj a výrobu celkovou částkou 23,7 mil. Kč. Film se natáčel na autentických italských i českých lokacích, v Benátkách, Římě, Janově, Neapoli, na Sicílii, v pražském Stavovském divadle, v brněnském Mahenově divadle, v klášterech v Plasích a Doksanech a na zámcích Jaroměřice nad Rokytnou a Bučovice. Film byl podpořen i ze systému filmových pobídek. 

Osud a kariér nejslavnějšího českého hudebního skladatele 18. století zajímaly režiséra Petra Václava již v minulosti. V roce 2015 natočil dokument Zpověď zapomenutého, založený na knize amerického muzikologa Daniela Freemana, která se jmenuje Josef Mysliveček "Il Boemo". V roce 2014 natočil Petr Václav film Cesta ven, který dostal celkem 7 Českých lvů, včetně ceny za nejlepší film, režii a scénář a světovou premiéru měl na MMF v Cannes v sekci ACID. 

 

Il Boemo
Česká republika, Itálie, Slovensko 2022 / 140 min
Režie a scénář: Petr Václav
Producent: Jan Macola – Mimesis Film
Koproducenti: Marco Alessi – Dugong Films (IT), Marek Urban – sentimentalfilm (SK), Czech television – TPS K. Ondřejkové (CZ), Libor Winkler (CZ), Magiclab (CZ), Daniel Bergmann (CZ), Jan Menclík (CZ) 
Sekce: Competition - hlavní soutěž
Podpora SFKMG: vývoj a výroba 23,7 mil. Kč
Podpora SFKMG ze systému filmových pobídek: alokace 7 338 765 Kč

 

Kontakt:
Jiří Vaněk

Communications Coordinator
STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE
M: +420 777 501 624
E: jiri.vanek@fondkinematografie.cz
W: www.fondkinematografie.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi