Nastavení cookies

Ministr kultury Martin Baxa navštíví Ukrajinu

28.06.2022 10:33|ministerstvo

Ministr kultury Martin Baxa přijal pozvání ukrajinského ministra kultury a informační politiky Oleksandra Tkačenka a ve středu 29. června navštíví ukrajinský Lvov.

 

V tomto největším městě západní Ukrajiny, jehož centrum je zapsáno na seznamu Světového dědictví UNESCO, se sejde deset ministrů kultury zemí střední a východní Evropy a Pobaltských států. Ministři kultury České republiky, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Moldávie, Polska, Rumunska a Slovenska tak budou řešit dopady probíhající ruské válečné agrese na ukrajinské kulturní památky. Zároveň budou jednat o možnostech pomoci Ukrajině v oblasti kultury.

„Jsme připraveni Ukrajinu podpořit nyní i v budoucnu. Stále platí naše nabídka pomoci mimo jiné při restaurování ukrajinské kulturní památky a dědictví. Spolupráci na poli kultury považuji za stejně důležitou, jako ostatní formy pomoci, které poskytuje Ukrajině Vláda ČR. Kultura spojuje a je duší každého národa,“ řekl ministr kultury Martin Baxa. 

Program 29. června 2022 ve Lvově zahrnuje odpolední jednání delegací i tiskovou konferenci, která je plánována na 15. hodinu.


 

Jana Malíková, tisková mluvčí MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz


Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz


Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.

Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.

Spojte se s námi