Nastavení cookies

Cena se uděluje dle nařízení vlády č. 5/2003 Sb., o oceněních v oblasti kultury, udělovaných Ministerstvem kultury ve znění nařízení vlády č. 98/2006 Sb.

  • Cena za divadelní a slovesné obory byla udělena panu Ivanu Němcovi za celoživotní přínos v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie. Cena bude předána v rámci závěrečného večera 64. ročníku festivalu Wolkrův Prostějov, který je plánován na 19. června 2021.
  • Cena za hudební aktivity byla udělena prof. Ivanu Štrausovi za celoživotní přínos k rozvoji neprofesionálních hudebních aktivit, zejména komorní a symfonické hudby. Cena bude předána v rámci 3.  etapy Národního festivalu komorních a symfonických těles 2021 na zámku v Bučovicích, který je plánován na dny 5. - 6. června 2021.
  • Cena za obor tradiční lidové kultury a folkloru byla udělena Mgr. Marie Pachtové celoživotní propojení pedagogické, popularizační a tvůrčí práce v oblasti tradiční lidové kultury etnografického regionu Haná. Cena bude předána při zahájení 75. ročníku Mezinárodního folklorního festivalu ve Strážnici, které je plánováno na 25. června 2021.
  • Cena za obor audiovizuální a výtvarné aktivity byla udělena prof. Rudolfu Adlerovi  za dlouholetý přínos oboru amatérský film. Cena bude předána na Celostátní soutěži amatérských filmů a videoprogramů České vize v Ústí nad Orlicí, která je plánovaná na dny 11.  - 17. června 2021.
  • Cena za obor dětských uměleckých aktivit byla udělena Mgr. Ireně Konývkové za  celoživotní přínos v oboru dětského divadla, přednesu a dramatické výchovy. Cena bude předána v rámci 49. celostátní přehlídky dětského divadla a dětské recitace Dětská scéna  ve Svitavách, která je plánovaná na dny 11. – 17. června  2021.
  • Cena za obor tanečních aktivit byla udělena paní prof. Ivance Kubicové za celoživotní přínos v oblasti scénického tance. Cena bude předána v rámci 35. celostátní přehlídky scénického tance mládeže a dospělých Tanec, tanec…2021 v Jablonci nad Nisou, která je plánovaná na dny 28. – 31. října 2021.

 

 

 

 

 

 

 

Soubory ke stažení
Soubor Velikost
Seznam udělených Cen Ministerstva kultury v roce 2021 v oborech zájmových uměleckých aktivit.docx, 17.3 kB