Zmizelá čtvrť – ztracení sousedé

12.03.2019 12:29|příspěvkové organizace

Letošní 80. výročí okupace Československa a vzniku Protektorátu Čechy a Morava si 15. března 2019 (výroční den těchto událostí) připomíná Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě přednáškou Mgr. Marcela Mahdala „Zmizelá čtvrť – ztracení sousedé“. 

 

Přednáška se zaměřuje především na rasovou perzekuci obyvatel z Uherského Brodu a širokého okolí, jež se odráží ve vzpomínkách pamětníků, zaznamenaných a uchovávaných v Archivu vizuální historie, spravovaném Univerzitou Jižní Kalifornie – Shoah Foundation v Los Angeles

Kromě přednášejícího povedou přednášku také studenti Gymnázia J. A. Komenskéhoz Uherského Brodu zapojení do projektu IWalk (komentovaná prohlídka ve městě s tabletem, doplněným zvláštní aplikací). 

Marcel Mahdal pracuje jako učitel dějepisu a ZSV na Jazykovém gymnáziu Pavla Tigridav Ostravě-Porubě. Působí jako Master Teacher Consultant pro USC Shoah Foundation. Je členem a školitelem spolku PANT, z. s. a zakládajícím členem Asociace učitelů občanské nauky a společenských věd. Působí jako redaktor serverumoderni-dejiny.cz a šéfredaktor serveruobcankari.cz.

Přednáška doplněná projekcí začíná v 17 hodin ve sloupovém sále muzea, vstupné je 50 Kč.

Zmizelá čtvrť – ztracení sousedé
The Visual History Archive

 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. K. v Uherském Brodě
M: +420 773 070 935
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.