Zápis do UNESCO je skvělým úspěchem českého loutkářství

02.12.2016 13:25|příspěvkové organizace

České a slovenské loutkářství je od 1. prosince 2016 zapsáno do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

 

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi jako instituce, která se v České republice významně podílí na zachování loutkářské tradice, považuje tuto událost nejen za významný podnět ke zvýšení zájmu o české a slovenské loutkářství, ale i výrazný impuls k jeho dalšímu rozvoji.

Jsme velmi šťastní, že byla společná česko-slovenská nominace úspěšná“, uvedla ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Mgr. Simona Chalupová a dodává: „Za tímto úspěchem je několik let práce Spolku pro podporu českého loutkářství a Národního informačního a poradenského střediska pro kulturu. Jsem ráda, že se na přípravě této úspěšné nominace naše muzeum mohlo podílet."

 

 

Muzeum loutkářských kultur chce také u příležitosti zápisu do UNESCO potěšit všechny malé i velké zájemce o historii českých loutek a lidí kolem nich: „Protože zápis do seznamu nehmotného kulturního dědictví UNESCO je pro nás krásným vánočním dárkem, rozhodli jsme se dát podobně milý a nečekaný dárek i našim návštěvníkům a do konce letošního roku snížíme vstupné. Doufám, že to zápis českého loutkářství na tento prestižní seznam UNESCO, bude pro mnohé inspirací k návštěvě našeho muzea – když už máme takový poklad, byla by škoda ho neznat!“, říká Simona Chalupová.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva
PR pracovník
email: bretislav.oliva@puppets.cz
tel.: 778 704 169

 

Olga Havlíková
programová pracovnice
email: olga.havlikova@puppets.cz
tel.: 734 203 261

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.