Zámek Kynžvart představí o Hradozámecké noci v evropské premiéře slavnostní tabuli s unikátní zlacenou stolní soupravou

23.08.2018 12:00|příspěvkové organizace

Letošní Hradozámeckou noc 25. srpna hostí západočeský zámek Kynžvart, letní sídlo předního evropského diplomata – knížete Metternicha.

 

Bezmála stovka památek po celé České republice otevře v noci z 25. na 26. srpna své brány. Letošního, devátého ročníku Hradozámecké noci, kterou každoročně pořádá Národní památkový ústav, se zúčastní celkem 68 památek ve správě NPÚ a 30 partnerských památek. Ve srovnání s předchozími ročníky jde o rekordní počet. Na návštěvníky čekají kromě neopakovatelné noční atmosféry kostýmované prohlídky, divadelní představení, koncerty a další pestrý program. Cílem Hradozámecké noci je představit památky v netradiční době a s netradičním programem jako místa neustále živá, na která má smysl se vracet. Centrem devátého ročníku je letní sídlo kancléře Metternicha, zámek Kynžvart. Poprvé návštěvníci uvidí evropsky unikátní zlacené nástolní ozdoby na slavnostní banketové tabuli. Setkají se s představiteli české šlechty, která hrála v evropské diplomacii významnou úlohu. Na Kdyby tisíc klarinetů zavzpomíná Pavlína Filipovská a uvaří šéfkuchař pražského Alcronu.

Další informace o akci


Kontakt:
Tomáš Pospíšil
PR
T: +420 274 008 134
M: +420 775 437 294
E: pospisil.tomas@npu.cz
www.npu.cz/ups–pr/

 

Ondřej Cink
kastelán státního zámku Kynžvart
M: +420 602 233 930
E: cink.ondrej@npu.cz
www.zamek-kynzvart.eu

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.