Začíná světový veletrh CINARS, i letos s českým zastoupením

07.11.2018 13:31|příspěvkové organizace

Každé dva roky se v kanadském Montréalu koná mezinárodní veletrh CINARS specificky zaměřeným na současné živé umění. CINARS, nejvýznamnější umělecká událost v Severní Americe, propojuje taneční, divadelní a hudební profesionály, promotéry a umělecké programátory z celého světa. Institut umění – Divadelní ústav (IDU) představí na veletrhu stánek nazvaný The Arts and Theatre Institute – Czech Republic.

 

Veletrh CINARS byl založený pro producenty performing arts již v roce 1984. Akce se pravidelně účastní delegáti z Evropy, Severní a Jižní Ameriky i Asie. V roce 2016 CINARS představil celkem 370 vystavovatelů a 180 pozorovatelů. Součástí veletrhu jsou workshopy, semináře a národní a mezinárodní showcase z oblasti performing arts. CINARS je bienále, jehož smyslem je posílit vzájemnou informovanost o celosvětovém dění v divadle, tanci a hudbě. Jde rovněž o navázání či prohloubení osobních kontaktů, které jsou předpokladem pro úspěšnou výměnu projektů, spolupráci, zajištění hostování, rezidencí a podporu mobility umělců.

IDU ve svém stánku The Arts and Theatre Institute – Czech Republic nabídne účastníkům veletrhu vlastní materiály z oblasti divadla, tance, hudby a nového cirkusu a výběr z propagačních a informačních materiálů reprezentativního výběru souborů současné performing arts scény. Současně bude na veletrhu prezentovat nový web PerformCzech.cz, který je určen právě k propagaci současného českého umění v zahraničí. Selekce zahrnuje mimořádné počiny z oblasti divadelní a taneční scény s přesahy do nonverbálního divadla či nového cirkusu.

Českou republiku budou v letošním roce na základě otevřené výzvy IDU reprezentovat umělečtí manažeři, jako jsou Ludmila Vacková (Spitfire Company / Tanec Praha / Divadlo Ponec / Studio Alta), Magdaléna Petráková (Festival Divadelní Flóra / Kreativní Olomouc) a Štěpán Kubišta (Jatka 78 / Cirk La Putyka). Hlavní koordinátorkou reprezentace je manažerka z oddělení mezinárodních vztahů IDU Viktorie Schmoranzová.

IDU svou účastí na CINARS naplňuje strategii Ministerstva kultury ČR propagace českého umění v zahraničí.

Web: www.cinars.org
 

Kontakt:
Kateřina Dušková
Oddělení komunikace a marketingu
Institut umění — Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T: +420 224 809 196 
M: +420 774 849 380
E: katerina.duskova@idu.cz 
W: www.idu.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.