Začíná minifestival Padesát na pátou: Co si z programu nenechat ujít

06.11.2018 11:40|příspěvkové organizace

V pondělí 5. listopadu začíná týdenní minifestival Padesát na pátou, kterým pořádající Památník národního písemnictví chce připomenout události, které se staly před padesáti lety. Na pět dní se Malá vila Památníku národního písemnictví (Pelléova 20/70) stane místem setkání pamětníků, historiků, politologů i studentů.

 

Mezi nejzajímavějšími programovými tipy pro veřejnost najdete debatu s režisérem Peterem Scheinerem, který vůbec poprvé promítne veřejnosti své záběry, které natočil v srpnu 1968 anebo besedu o československých stranických muzeích, kterou doplní výstava materiálů z podnikového archivu Památníku národního písemnictví. 

Památník národního písemnictví pozval pamětníky, historiky, muzeology a studenty, aby se na minifestivalu Padesát na pátoupodělili o své myšlenky a názory na události roku 1968. „Naše motivace byla připojit se k oslavám, ale nevzpomínat jen na velká jména nebo zásadní dějinné události, nýbrž připomenout i ty, na které se v dějinném narativu zapomnělo,“ uvedla dramaturgyně festivalu Tereza Arndt.

Programové tipy minifestivalu Padesát na pátou

 

Kontakt:
Bc. Veronika Havlíková 
Oddělení prezentace sbírky
Památník národního písemnictví
T: +420 778 757 662
M: +420 605 502 723             
E: havlikova@pamatnik-np.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.