XV. Chrudimská muzejní noc. Kapucín, špioni i velké prádlo

16.05.2019 12:45|příspěvkové organizace

V pátek 24. května 2019 vypukne ve všech třech chrudimských muzeích již XV. Chrudimská muzejní noc. Na návštěvníky jako obvykle čeká, vedle volného vstupu do všech expozic, mnoho zábavných úkolů i několik novinek jako je třeba představení nově obměněné expozice Muzea barokních soch nebo vernisáž zbrusu nové výstavy Regionálního muzea s názvem Velké prádlo.

 

XV. Chrudimská muzejní noc bude v Regionálním muzeu v Chrudimi zahájena vernisáží výstavy Velké prádlo v 18.00 hodin. Během vernisáže vystoupí děti ze ZUŠ Chrudim s pásmem písní na téma praní. Po celou muzejní noc budou v budově Regionálního muzea pro návštěvníky připraveny úkoly na téma velké prádlo. V přednáškové místnosti muzea si pak bude možné zakoupit přírodní mýdla vyrobená firmou Š.IVA ze Slatiňan a také si poslechnout, jak se tato, čistě přírodní, mýdla vyrábí.

V Muzeu barokních soch budou návštěvníci moci obdivovat nově obměněnou expozici a zavítat i tam, kam se při běžné prohlídce nedostanou. Bohatý program pro celou rodinu ve znamení tajemna a plný nejrůznějších hádanek a úkolů, budou rámovat představení oblíbeného loutkářského souboru Ahoj se stínovým představením Jak Kapucín zachránil dobrou náladu. Představení se budou konat v 19, 20 a 21 hodin.

Muzeum loutkářských kultur návštěvníky pozve za stíny událostí. Všichni se stanou na malý moment špióny a rozkryjí souvislosti zločinu, který zahýbal s osudy miliónů lidí a celými dějinami 20. století. Kromě stálé expozice budou moci návštěvníci vystoupat i na věž nebo obdivovat krásu nasvíceného Mydlářovského domu z terasy za blokem muzejních domů. Zde si návštěvníci budou také moci zahrát zajímavou hru z bojišť 1. světové války plnou náhod a zvratů. Připraven bude také kreativní tematický workshop pro všechny tvořivé ruce.

Chrudimská muzejní noc letos přivítá návštěvníky v pátek 24. května od 18 do 23 hodin, vstup je jako obvykle zdarma.

 

Kontakt:
Markéta Sodomková
Regionální muzeum v Chrudimi
T: 601 101 036
E: pedagog@muzeumcr.cz

Ondřej Jirásek
Muzeum barokních soch
T: 603 881 002
E: jirasek@chbeseda.cz

Břetislav Oliva
Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi
T: 778 712 531
E: bretislav.oliva@puppets.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.