Wolkrův Prostějov

10.06.2019 12:49|příspěvkové organizace

Od 11. do 15. června 2019 se v Prostějově koná celostátní přehlídka nejinspirativnějších sólových vystoupení a inscenací v oblasti uměleckého přednesu a divadla poezie Wolkrův Prostějov. Letošní 62. ročník přehlídky nabídne účastníkům a publiku tematicky i žánrově pestrý program. Vystoupí téměř 90 sólových recitátorů a budeme mít možnost zhlédnout 9 inscenací divadla poezie vycházejících z literárních děl českých i zahraničních autorů.

 

Přehlídka sólových recitátorů, recitačních souborů a inscenací divadel poezie je příležitostí k setkání interpretů literárních textů, ke konfrontaci tvůrčích výsledků a postupů, ke vzájemné inspiraci a výměně názorů a zkušeností,“ přiblížila smysl přehlídky Ivana Lubinová z pořadatelské organizace NIPOS. Zahájení Wolkrova Prostějova proběhne v úterý 11. 6. v 16,30 v DUZE Kulturním klubu u Hradeb, kde bude z rukou zástupců města předán účastníkům Wolkrova Prostějova klíč od městských bran. Na formální zahájení navážou hned tři festivalová představení. V dalších dnech jsou pak dopoledne věnována sólovým recitacím, odpoledne seminářům a představením. Na závěrečném večeru v sobotu 15. 6. vystoupí ocenění sóloví recitátoři a budou předány ceny.Neformální večerní program přinese i letos zajímavé hudební lahůdky – hned v úterý uslyšíme kladenské Zrní, ve středu Jananas a v pátek to bude Dubnička &Lahoda. Podrobné informace o programu najdete na facebooku Wolkrův Prostějov.

I letos jsou pro všechny zájemce od 15 let otevřeny vzdělávací semináře – Fyzické básnictví(lektor Petr Váša), Psaní jako nutnost a hra (lektorka Ivana Myšková), Sametová revoluce  -  od tématu k divadlu poezie (lektoři Ema Zámečníková a Josef Zámečník).

Z pověření a za finanční podpory Ministerstva kultury přehlídku pořádá NIPOS, útvar ARTAMA, ve spolupráci se Statutárním městem Prostějov, Magistrátem města Prostějova – odborem školství, kultury a sportu, oddělením DUHA – kulturním klubem u hradeb,  Městskou knihovnou Prostějov, Divadlem Point při Gymnáziu Jiřího Wolkera v Prostějově a ZUŠ V. Ambrose Prostějov, pod záštitou ministra kultury Antonína Staňka, hejtmana Olomouckého kraje Ladislava Oklešťka a primátora města Prostějov Františka Jury.

Přehlídka probíhá za finanční podpory města Prostějova a Olomouckého kraje.

 

Kontakt pro média:
Mgr. Ivana Lubinová
obor umělecký přednes a divadlo poezie
útvar ARTAMA
T: 221 507 970, 778 702 493
E: ilubinova@nipos.cz

Josef Dušek
public relations
T: 778 702 494
E: dusek@nipos.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.