VÝSTAVU IMPRESIONISMU VIDĚLO PŘES 70 TISÍC LIDÍ: POSLEDNÍ DVA TÝDNY BUDE K VIDĚNÍ V PRODLOUŽENÉ OTEVÍRACÍ DOBĚ

01.10.2019 10:41|příspěvkové organizace

Už 13. října skončí v paláci Kinských pravděpodobně nejnavštěvovanější výstava letošního roku – Francouzský impresionismus: Mistrovská díla ze sbírky Ordrupgaard, kterouvidělo již přes 70 tisíc lidí. V posledních dvou týdnech prodlužuje Národní galerie Praha pro velký zájem otevírací dobu, od 1. října je výstava k vidění denně vždy od 9 do 21 hodin.

 

Už za necelé dva týdny se definitivně uzavře výstava francouzských impresionistů lámající návštěvnické rekordy. Její denní návštěvnost překonává dokonce i loňskou nejúspěšnější výstavu Františka Kupky.

Výstava je svým rozsahem v českých dějinách zcela jedinečná a představuje výběr stěžejních obrazů ze sbírky dánského mecenáše Wilhelma Hansena. Zastoupeni jsou Claude Monet, Edgar Degas, Auguste Renoire, Camille Pissarro, Berthe Morisot a řada dalších. Výstava představuje také předchůdce a následovníky francouzských impresionistů – Eugèna Delacroix, Gustava Courbeta, Éduarda Maneta na straně jedné, a Paula Cézanna a Paula Gauguina na straně druhé.

Pro velký návštěvnický zájem bude palác Kinských od 1. do 13. října otevřen denně vždy od 9 do 21 hodin. Větší pravděpodobnost vyhnutí se frontám tak je v časech mimo běžnou otevírací dobu – ráno či naopak později večer.   

K výstavě vznikl spot, jenž návštěvníkovi výstavy, kterého ztvárnil herec Jaroslav Plesl, poodhaluje dění v ateliéru malířky Berthe Morisot. K vidění je na Facebooku nebo YouTube.

FRANCOUZSKÝ IMPRESIONISMUS: 
MISTROVSKÁ DÍLA ZE SBÍRKY ORDRUPGAARD

Termín: 29. 6. – 13. 10. 2019
Místo: palác Kinských
Kurátoři: Petr Šámal, Petra Kolářová

Výstavu pořádá Národní galerie Praha ve spolupráci s dánským státním uměleckým muzeem Ordrupgaard.

 

Kontakt:
Tereza Ježková
Vedoucí Odboru marketingu a PR
Národní galerie Praha
Staroměstské nám. 12, 110 15 Praha 1
T: +420 728 301 377
E: tereza.jezkova@ngprague.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.