Výstava italského manýristy Parmigianina

08.06.2018 18:10|ministerstvo

Ministr kultury Ilja Šmíd se dnes v 17 hodin zúčastnil oficiálního představení výstavy „Parmigianino. Grafika a kritické ohlasy“ v Letohrádku královny Anny na Pražském hradě.

 

Výstava představuje tvorbu předního italského malíře a rytce období evropského manýrismu, vlastním jménem Girolamo Francesco Maria Mazzola.  Potrvá do 24. června a koná se v rámci projektu, který má obyvatelům a návštěvníkům české metropole představit severoitalské město Parma. Při příležitosti výstavy "Parmigianino - Grafika a kritické ohlasy" zavítal do Prahy i princ Carlo Saverio Bourbonsko-Parmský, který je označován za hlavu Bourbonsko-Parmské dynastie. V letohrádku jsouk vidění Parmigianinovy kresby a rytiny, které zapůjčily soukromé a veřejné italské sbírky, i rytiny umělců, kteří se tvorbou Parmigianina inspirovali.

„Kulturní styky mezi Čechami a Itálií tvoří neodmyslitelnou součást partnerské česko-italské spolupráce. Když se na Ministerstvo kultury obrátil prezident nadace Eleutheria s žádostí, abych poskytnul záštitu této výstavě, ani na okamžik jsem neváhal s jejím udělením. Výstava  svým rozsahem a pojetím  nabízí návštěvníkům příležitost zhlédnout unikátní přehlídku Parmigianinových grafik a zároveň děl jeho nástupců. Děkuji všem pořadatelům výstavy za tento počin, zejména Kanceláři prezidenta republiky, Správě Pražského hradu, nadačnímu fondu Eleutheria a dalším partnerům, kteří výstavu podpořili buď formou udělení záštity, finančně nebo zápůjčkami.

Ilja Šmíd, ministr kultury

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.