Výstava 70 let JAMU v Moravské zemské knihovně

12.03.2018 18:10|příspěvkové organizace

Brněnská Janáčkova akademie múzických umění (JAMU) v loňském roce oslavila 70 let své existence. 

 

K tomuto významnému jubileu si tato škola nadělila nejen reprezentativní publikaci, mapující svoji historii a také výstavu, která z prostor Divadla na Orlí doputovala i do Moravské zemské knihovny, kde mají návštěvníci jedinečnou příležitost si v nové, atraktivním kabátě prohlédnout v Galerii MZK. Výstavu na vernisáži zahájili prof. Petr Oslzlý, rektor JAMU, prof. Josef Kovalčuk, prorektor JAMU a doc. Petr Francán, Děkan divadelní fakulty. S programem Poezie vystoupili studenti 8. ročníku činoherního herectví.

Ve středu 25. dubna v 18 hodin se v Konferenčním sále MZK bude konat slavnostní dernisáž. Na setkání zavzpomínají přední pedagogové a absolventi obou fakult akademie. V doprovodném programu vystoupí studenti Hudební fakulty JAMU.

Dne 5. dubna se zájemci o historii Divadelní fakulty JAMU sejdou v Moravské zemské knihovně, kdy večerem bude provázet děkan Divadelní fakulty JAMU doc. Mgr. Petr Francán. O historii divadelních oborů, významných pedagozích i absolventech budou hovořit prof. MgA. František Derfler, umělecký šéf Divadla U stolu a bývalý umělecký šéf Mahenovy činohry a prof. PhDr. Josef Kovalčuk, autor výstavy.

 

Kontakt:
Jaroslava Dvořáková
T: 541 646 134
E: Jaroslava.Dvorakova@mzk.cz

 
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Martha Häckl
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: martha.hackl@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.