V České republice proběhne poprvé mezinárodní festival muzejní audiovize

08.06.2017 15:50|příspěvkové organizace

Místem jeho konání je Uherský Brod, Muzeum Jana Amose Komenského. Stane se tak u příležitosti zdejšího jubilejního 20. ročníku soutěžní přehlídky MUSAIONfilm 2017, která se letos propojila s mezinárodní soutěží FAIMP 2.0. Tu pořádá Mezinárodní výbor ICOM pro audiovizi, nové technologie a sociální média – AVICOM. Festival získal záštitu ministra kultury České republiky Mgr. Daniela Hermana.

 

Od 13. do 15. června se návštěvníci festivalu v Muzeu J. A. Komenského budou moci zúčastnit projekcí, diskuzí, semináře a retrospektivy MUSAIONfilmu. O hlavní cenu – Černého Janka a 3 čestná uznání v kategoriích krátkého, středně dlouhého a dlouhého filmu je přihlášeno celkem 20 snímků od nás a ze Slovenska.

Do Mezinárodního festivalu FAIMP 2.0 se přihlásilo celkem 34 projektů, jež budou k nahlédnutí v novém moderním sále muzea – Informatoriu – na audiovizuálně řešených panelech. Zvítězilo celkem 26 projektů v 10 kategoriích (25) a 1 hlavní ceně. Pro ceny a k účasti do Uherského Brodu jsou pozváni zástupci institucí z Austrálie, Evropy, Ameriky, Asie a Afriky. Očekává se přítomnost expertů z Chorvatska, České republiky, Finska, Guatemaly, Maďarska, Číny, Pákistánu, Ruska, Švýcarska a Zambie. Pro vítězné trofeje si přijedou autoři projektů např. z Treťjakovské galerie nebo Fundace Gala-Salvador Dalí. Ceny jim osobně předají zástupci Ministerstva kultury, Zlínského kraje v čele s hejtmanem Jiřím Čunkem, Města Uherského Brodu zastoupeného senátorem Patrikem Kunčarem a osobnosti českého muzejnictví reprezentovány spolupořádajícím Českým výborem ICOM. Zahraniční účastníci uspořádají vlastní konferenci nazvanou „Setkání kontinentů prostřednictvím digitální a sociální interpretace muzejních projektů“.

MUSAIONfilmu se proto zúčastní celá řada významných světových muzejníků, za všechny stojí za to jmenovat pana Janose Tariho, předsedu ICOM-AVICOM, či Carinu Jaatinen, členku předsednictva ICOM.

Zástupce médií zveme na tiskovou konferenci do Červeného salonku muzea ve středu 14. 6. 2017 ve 13.00 hodin.

musaionfilm.cz
avicomfaimp.org
katalog festivalu

Program

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa,

sekretariát Musaionfilmu, člen poroty FAIMP 2.0​
Muzeum J. A. Komenského, Uherský Brod
T: 773 070 935
W: mjakub.czmusaionfilm.cz | faimpavicom.org

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.