Vánoční tvoření

14.12.2018 14:50|příspěvkové organizace

Prodlužte si kouzelnou atmosféru vánočních svátků v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Ve čtvrtek 27. prosince nabízí po celý den již tradiční tvořivé vánoční dílny pro širokou veřejnost.

 

V duchu vánočních svátků si mohou návštěvníci vyrobit vánoční ozdobu z korálků nebo vyzkoušet zdobení foukané skleněné ozdoby pod vedením Věry Černé a Jany Strakové. „Ve vestibulu muzea si zájemci zakoupí a následně ručně vymalují foukaný skleněný zvoneček, který si poté samozřejmě mohou odnést domů a zavěsit jako ozdobu na stromeček“, prozradila lektorka jedné z dílen Jana Straková.

Druhou dílnu připravilo muzeum ve spolupráci s Věrou Černou a bude zaměřena na výrobu korálkových vánočních ozdob. Malí i velcí návštěvníci si mohou v ateliéru muzea vyzkoušet výrobu jednoduchých i složitějších korálkových ozdob – vánoční hvězdičku či andílka, ať již na památku nebo třeba jako milý dárek pro své blízké.

Tvůrčí dílna v jabloneckém muzeu ve čtvrtek 27. prosince je přístupná celý den a je určena všem věkovým kategoriím. Vstup je zdarma, a to včetně aktuální výstavy Dva v jednom.

Partneři akce jsou společnost Preciosa, Liberecký kraj, statutární město Jablonec nad Nisou a ministerstvo kultury.

 

Kontakt
Milena Zachařová

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou​
T: 483 369 021 
E: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.