Vanda Hybnerová rozbalila o víkendu v Obecním domě svůj divadelní fotoateliér

28.05.2018 12:01|příspěvkové organizace

Fotografický ateliér Vandy Hybnerové se o víkendu stal součástí výstavy Česká divadelní fotografie 1859–2017 (připravil IDU ve spolupráci s Národním muzeem) v Obecním domě.

 

Návštěvníci si tak mohli z výstavy odnést na památku originální fotografii pořízenou slavnou herečkou. Bylo pro ně připravené nepřeberné množství kostýmů, klobouků, rekvizit a dekorací. Cestovali časem i prostorem, mohli se stát Hamletem či Prodanou nevěstou, Faustem či Markétkou, divou němého filmu či vodníkem nebo baletkou… Ateliér byl k dispozici v sobotu 26. a v neděli 27. května od 10.00 do 19.00. Návštěvníci, kteří tento víkend nestihli, mají druhou možnost ještě 9. a 10. 6. 

Výstava Česká divadelní fotografie 1859–2017 v pražském Obecním domě nabízející unikátní pohled na české divadlo objektivem fotografů jednoho a půl století, představuje portréty hereckých hvězd, fotografie inscenací i pohledy do divadelního zákulisí. Součásti výstavy je bohatý doprovodný program nejrůznějších workshopů pro děti i dospělé. Děti si mohou navíc během prohlídky výstavy 

na malé divadelní scéně vyzkoušet ovládání světel i pohyb točny a na animační dílně si vyrobit vlastní animovaný film na téma Prodané nevěsty. S divadelní fotografií je blíže seznámí i připravené pracovní listy. Pro dospělé zájemce jsou připraveny workshopy s renomovanými fotografy - Viktorem Kronbauerem a Vojtěchem Brtnickým či seminář Josefa Ptáčka o problematice divadelní fotografie, který je realizován v rámci FotoŠkoda Festu.

Více informací, časy, místa konání a případné registrace najdete na www.divadelnifotografie.cz. Výstavu pořádá Institut umění – Divadelní ústav (IDU) ve spolupráci s Národním muzeem. Výstava trvá do 24. června.

Výstavu připravil IDU ve spolupráci s Národním muzeem pod záštitou ministra kultury Ilji Šmída a primátorky hlavního města Prahy Adriany Krnáčové. Výstava je zařazena mezi oficiální aktivity připomínek a oslav významných výročí roku 2018.

Za podpory: Ministerstvo kultury ČR
 

Kontakt:
Kateřina Dušková
Oddělení komunikace a marketingu
Institut umění — Divadelní ústav
Celetná 17, 110 00 Praha 1
T: +420 224 809 196
M: +420 774 849 380
E: katerina.duskova@idu.cz
W: idu.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.