V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi začíná letní cyklus kulturních pořadů

30.05.2017 16:10|příspěvkové organizace

Projekt nazvaný Bez nití – Odvázané pátky na terasách nabídne až do konce srpna koncerty, divadelní a filmová představení i oblíbenou restauraci pro návštěvníky Loutkářské Chrudimi. 

 

Cyklus začíná 2. června netradičními oslavami Mezinárodního dne dětí, kdy prostory za Mydlářovským domem ožijí loutkářskou poutí. Návštěvníci se mohou těšit na pouťové atrakce i loutkové představení v podání loutkářského spolku Ahoj.

V pátek 9. června ve 20 hodin přivítají muzejní terasy jednu z nejvýraznějších současných českých zpěvaček, Lenku Dusilovou. V sólovém vystoupení nabídne vedle silných skladeb i experimenty se zvuky a zvukovými smyčkami. Loutková představení divadla Damúza patří v muzeu dlouhou dobu mezi nejoblíbenější akce pro děti, nemohou proto chybět ani v letním programu na terasách. V pátek 16. června přijedou tentokrát s loutkovou pohádkou s doprovodem živé hudby nazvanou Z tajného deníku Smolíčka Pé.

O týden později 23. června pak mohou návštěvníci vidět a slyšet legendární hudební uskupení Krásné nové stroje vedené výtvarníkem a členem umělecké skupiny Tvrdohlaví, Stanislavem Divišem. Na přelomu června a července pak budou muzejní terasy hostit doprovodný program k Loutkářské Chrudimi včetně oblíbené hospůdky pro hosty festivalu. V červenci a srpnu se návštěvníci mohou těšit třeba na vystoupení jazzmana – loutkáře Jiřího Vyšohlída, výběr z loutkového videoartu, loutkovou truchlohru Faust oblíbeného divadla Toy Machine nebo festival krátkých loutkových filmů.

Kulturní léto Bez nití na zrekonstruovaných terasách Mydlářovskému domu zakončí 1. září 2017 Den s Malým pánem s loutkovým představením, projekcí filmu a tematickými workshopy.

Bližší informace o programu, cenách vstupného i možnosti zakoupit si vstupenky v předprodeji se dozvíte na www.puppets.cz nebo muzejním na telefonním čísle 469 620 310.

 

Kontakt:
Břetislav Oliva
PR pracovník
T: 778 704 169
E: bretislav.oliva@puppets.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.