V maďarském Vácu dnes začalo 28. zasedání ministrů kultury zemí Visegradské skupiny

29.06.2018 17:23|ministerstvo

Jednání V4 vede nově jmenovaný státní ministr pro kulturu Péter Fekete. Za Ministerstvo kultury ČR se zasedání účastní náměstkyně ministra kultury Petra Smolíková.

 Během dvoudenního setkání se ministři budou vzájemně informovat o pokračování probíhajících společných projektů, například vzájemné spolupráci v oblasti památkové péče, živého umění, audiovize a digitalizace filmového dědictví. Kulturní spolupráce zemí Visegradské skupiny se zaměřuje na realizaci konkrétních projektů, programů a konferencí, které přispívají k prohloubení spolupráce v regionu a vzájemné výměně zkušeností na vysoké odborné úrovni. Dobrý příkladem je mezinárodní projekt Rozlomená doba 1908-1928 | Avantgardní umění ve střední Evropě, který představí vůbec poprvé syntetický pohled na vývoj moderního umění na území střední Evropy v historicky přelomových letech 1908 - 1928. Ten bude zahájen ve dnech 19. a 20. září 2018 v Kroměříži a v Olomouci a následně se v průběhu let představí ve zbylých visegradských zemích.


 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.