Týden židovské kultury také v Muzeu J. A. Komenského v Uherském Brodě

10.11.2016 10:58|příspěvkové organizace

Rozmanitý program Týdne židovské kultury v Uherském Brodě začíná a končí dvěma přednáškami v muzeu. Muzeum se tak zapojuje do projektu „Uherský Brod – město tisíce tváří: Týden židovské kultury“, který je podpořen programem SmartUp od Nadace O2.

 

Program začíná v pondělí 14. 11. (17.00) odbornou přednáškou historika muzea Mgr. Radka Tomečka „Zaniklé židovské město v Uherském Brodě“ spojenou s prezentací vzácných archivních fotografií (vstup zdarma). Po následující dva dny program Týdne tvoří projekce pro mládež dvou významných filmů: Zlodějka knih a Démanty noci. Pod vedením Zuzany Schreiberové je v programu také Košer večeře v literárně-poetické kavárně Ulité Kafé. V Knihkupectví u Pelikána proběhne odborná přednáška Andrey a Karla Hrdličkových „Krása a taje hebrejského jazyka a písma“. Program Týdne židovské kultury v Uherském Brodě vyvrcholí v sobotu 19. 11. (16.00) v barokním sloupovém sále muzea besedou s Dagmar Lieblovou (přeživší holocaustu). Podobně jako na většinu akcí Týdne, je i sem vstup zdarma. Dlužno dodat, že od září 2016 také probíhá pro žáky ZŠ výtvarná soutěž na téma „Víra v nás".

Podrobný program:
Týden židovské kultury na stránce Města Uherský Brod

Akce v Muzeu J. A. Komenského:
14. 11. 17.00 Zaniklé židovské město v Uherském Brodě
19. 11. 16.00 Beseda s Dagmar Lieblovou
 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
Muzeum J. A. Komenského v Uh. Brodě
T: 572 632 288 linka 216
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.