Týden romské kultury v Brně

06.04.2018 19:11|příspěvkové organizace

S jarem přichází nejen do Brna, ale i do celého světa oslavy Mezinárodního dne Romů. Dobrovolníci a pracovníci z romských a proromských organizací nachystali letos při příležitosti tohoto svátku celý týden pestré zábavy. 

 

Na programu jsou kulturní vystoupení, akce pro děti i pietní připomínka obětí holocaustu.

Záštitu nad Týdnem romské kultury převzal primátor Ing. Petr Vokřál, pod jehož vedením se Zastupitelstvo města Brna shodlo na tom, že letos poprvé bude již v pátek 6. 4. vyvěšena romská vlajka na Nové radnici, jako symbol brněnské sounáležitosti a vzájemné úcty. 

Mezinárodní dne Romů slavíme 8. dubna, při této příležitosti je celý den do Muzea romské kultury vstupné zdarma, jak na stálou expozici Příběh Romů, tak i na přechodnou výstavu Andrej Pešta: Mire sveti / Světy Andreje Pešty. Od 15 hodin proběhne výtvarná dílna pro návštěvníky s dětmi a od 16 komentovaná prohlídka výstavy fotografií Andreje Pešty Mire sveti. V 17 hodin společně s cimbálovkou pod vedením Viliama Oračka zahájíme Týden romské kultury.

Podrobný program oslav

 

Kontakt:
Kristina Kohoutová
tisková mluvčí
Muzeum romské kultury
M: 775 407 065
E: media@rommuz.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Martha Häckl
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: martha.hackl@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.