Státní tajemník Ministerstva kultury dnes oceněn hejtmanem Jihomoravského kraje

08.12.2017 15:12|ministerstvo

Státní tajemník Ing. Zdeněk Novák dnes převzal z rukou hejtmana Jihomoravského kraje, pana JUDr. Bohumila Šimka, Cenu Jihomoravského kraje za dílo, činnost nebo jednání, které výrazným způsobem reprezentuje Jihomoravský kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu. 

 

Jihomoravský kraj ocenil dlouhodobou činnost Zdeňka Nováka, kterou od svého působení v Památkovém ústavu v Brně (1990) dodnes přispívá k záchraně a uchování kulturního dědictví a jeho prezentaci, od prosazení Lednicko-valtického areálu a Vily Tugendhat na Seznam světového dědictví UNESCO, přes rozvoj infrastruktury jihomoravských kulturních zařízení (stavba Moravské zemské knihovny, Technického muzea v Brně, Hudebního divadla Brno, rekonstrukce Moravského zemského muzea, Uměleckoprůmyslového muzea, rekonstrukce zámku Lednice, hradu Bítova, vily Tugendhat aj.) až po vybudování moderního Národního centra divadla a tance ve Valticích i Centra obnovy památek architektury 20. století ve vile Stiassni v Brně.

"Jihomoravské kulturní dědictví je světově výjimečné, od Věstonické Venuše po Vilu Tugendhat, a vyžaduje mimořádnou péči. Nečekal jsem, že moji činnost někdo ocení, protože, jak víme, nevděk světem vládne. O to více si vážím rozhodnutí zastupitelstva Jihomoravského kraje. Takový vánoční dárek jsem ještě nedostal," uvedl při slavnostní ceremonii Zdeněk Novák.


 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.