Šéfdirigent Ondrej Lenárd obdržel od ministra Šmída ocenění Artis Bohemiae Amicis

05.06.2018 12:30|ministerstvo

V Dvořákově síni Rudolfina se včera večer rozloučil se svým šéfdirigentem Ondrejem Lenárdem Symfonický orchestr Českého rozhlasu. Sedm společných sezon zakončili hudebníci skladbou Requiem od Giuseppe Verdiho.

 

Slavnostního představení se zúčastnil ministr kultury Ilja Šmíd, který na závěr koncertu předal Ondreji Lenárdovi medaili Artis Bohemiae Amicis za dlouhodobé šíření dobrého jména české kultury v tuzemsku i v zahraničí svou vlastní systematickou uměleckou činností a mimořádným uměleckým výkonem.

Pan Ondrej Lenárd působil od sezóny 2011/2012 jako šéfdirigent Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Má na svém kontě přes tisíc rozhlasových snímků, jeho diskografie obsahuje snímky pro společnosti Opus, Naxos, Marco Polo a HNH International – pro tuto společnost nahrál dvě desítky kompaktních disků. V roce 2008 měla pod jeho taktovkou premiéru Prodaná nevěsta v Národním divadle a Bohéma ve Státní opeře Praha. V roce 1974 se pan Ondrej Lenárd stal laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže v Budapešti. Byl mu udělen Řád Ľudovíta Štúra (1998) a v roce 2002 přijal čestný doktorát Univerzity Mateja Bela v Banské Bystrici.

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK
 

Foto: ČRo

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.