Propagační titul k nové české literatuře

14.03.2017 12:05|ministerstvo

Ministerstvo kultury vydalo propagační publikaci Nová česká literatura 2016 = New Czech Literature 2016 = Neue tschechische Literatur 2016.

 

Publikace představuje v angličtině a němčině na čtyřicet nových titulů, které byly v posledním roce ceněny kritikou, čtenáři anebo získaly některé z významných literárních ocenění, jako Státní cena za literaturu nebo Magnesia Litera.

Je rozdělena do kapitol „Próza“, „Poezie“, „Pro děti a mládež“, „Komiks“, „Esejistika“ a „Naučná literatura“. Slouží k informaci zahraničním bohemistům, překladatelům české literatury, knihovnám, univerzitním pracovištím i široké veřejnosti. Bude prezentována na českých stáncích na mezinárodních knižních veletrzích, např. v Lipsku, Boloni a Frankfurtu n/M.

Publikaci otvírá úvodní slovo literárního historika a ředitele Moravské zemské knihovny v Brně Tomáše Kubíčka. Spolu s ním „věříme, že pestrý výběr dokládající žánrovou, generační i druhovou rozmanitost české literatury vás zaujme a bude pro vás inspirací ke čtení či přemýšlení o české literatuře a kultuře“.

Publikaci lze získat v elektronické verzi či tištěné podobě na adrese: Mgr. Radim Kopáč, Ministerstvo kultury ČR, Odbor umění, literatury a knihoven, Maltézské náměstí 1, 118 11 Praha 1, T: +420 257 085 221, E: radim.kopac@mkcr.cz

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.