„Pro vodu“ - Současná brněnská výtvarná tvorba v Galerii Moravské zemské knihovny

07.05.2018 12:35|příspěvkové organizace

Obrazy pro vodu – cyklus figurativních olejomaleb na plátně s tématem vody a dění okolo ní – představí v Galerii MZK brněnský malíř Lumír Seifert. Výstava bude slavnostně zahájena ve čtvrtek 10. května v 18 hod. a potrvá až do 30. června. 

 

S Lumírem Seifertem se návštěvníci budou moci osobně setkat nejen na vernisáži, ale také na komentovaných prohlídkách (31. května a 28. června, vždy v 17 hod. v Galerii MZK). 

Lumír Seifert se narodil v roce 1982 a žije i pracuje v Brně. Vystudoval Pedagogickou fakultu Masarykovy Univerzity, obor výtvarná výchova a vizuální tvorba. V současnosti pracuje v muzeu, kde pečuje o sbírky českého výtvarného umění. Tento každodenní dotek s díly jiných autorů se také částečně odráží v jeho malířském projevu. Stává se pozorovatelem každodenní reality a expresivní zkratkou ji přenáší na plátno. V jeho výtvarné práci najdeme i ozvěny moderny a osobního přístupu k rukopisu jako důležité součásti obrazu. Výrazná barevnost podporuje atmosféru jeho děl a zvýrazňuje náladu jednotlivých postav. Lumír Seifert vystavoval svá díla na řadě samostatných i společných výstav.

Jeho prozatím poslední výstava přináší cyklus figurativních olejomaleb na plátně s tématem vody a dění okolo ní. Koupání jako programové trávení času ve jménu pohody. „Jak málo si uvědomujeme, že voda a to, že nám padá z nebe, je privilegium místa, kde jsme se narodili. Proto obrazy pro vodu,“ komentuje vystavovaný soubor sám autor.

CO: Vernisáž výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 10. května od 18.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a
 

Doprovodný program:
CO: Komentovaná prohlídka výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 31. května od 17.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a

CO: Dernisáž výstavy a komentovaná prohlídka výstavy Lumíra Seiferta: Pro vodu
KDY: 28. června od 17.00
KDE: Galerie MZK, Moravská zemská knihovna v Brně, Kounicova 65a
 

Kontakt:
Mgr. Ing. Romana Macháčková
T: 541 646 133
E: Romana.Machackova@mzk.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.