Přijďte zažít Jižní Ameriku na jedinečný festival do Náprstkova muzea!

11.07.2018 15:30|avíza
Národní muzeum zve velké i malé návštěvníky na nádvoří Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 14. 7. 2018 bude konat další festival, který tentokrát zavede všechny příchozí do velmi pestré Jižní Ameriky. Návštěvníci se mohou těšit na taneční představení a workshopy, hudební vystoupení, ukázky bojového umění, výtvarné dílny pro děti, dočasné tetování i ochutnávky gastronomických specialit. Festival Jižní Ameriky je součástí cyklu Barevné nádvoří, který je zaměřen na představování mimoevropských kultur české veřejnosti zábavnou a poutavou formou. Vstup na festival je zdarma.

Nenechte si ujit festival zaměřený na Jižní Ameriku, kterou zde poznáte doslova všemi smysly. Připraven je bohatý doprovodný program, který vám představí tento kulturně rozmanitý kontinent. Těšit se můžete na několik ukázek jihoamerických tanců, jako jsou například salsa, samba, tango a v Čechách prozatím málo známé forró a bojového umění capoeira.  Zaposloucháte se do tradiční hudby i fúze world music, jazzu a latinskoamerické hudby. Vystoupí zde mimo jiné Andrés Ibarburu  z Uruguaye a Juan Carlos Vivas z Argentiny či vynikající peruánský hráč na andské flétny Vlado Urlich se svým kvartetem.

Během dne se vám naskytne možnost zapojit se do několika tanečních workshopů, kde vás zkušení lektoři naučí základní kroky jednotlivých tanců nebo se můžete nechat dočasně potetovat amazonskou jaguou. Tradičně jsme nezapomněli ani na děti, které si po celý den budou moci vyrábět Muñecas quitapenas - panenky proti strachu. Tyto panenky původem z Guatemaly se dávají nebo půjčují uplakaným a smutným dětem, které panence svěří to, co je trápí nebo z čeho mají strach. Panenku pak umístí na noc pod polštář a ta během noci dítě zbaví všeho trápení. Součástí programu jsou stánky s místními specialitami například z Peru a Brazílie a stánky se šperky a drobnostmi. Na Festival Jižní Ameriky je vstup zdarma.

Sobotní Festival Jižní Ameriky je součástí cyklu Barevné nádvoří, který pořádá Náprstkovo muzeum již čtvrtým rokem. Návštěvníkům byly v minulých letech úspěšně představeny například indonéská, japonská, tibetská a latinskoamerická kultura, kultura himálajského království Bhútán či kultura indická a africká.

 

Vstup zdarma

Podrobný program naleznete v příloze; jeho změna je vyhrazena.

 

Festival Jižní Ameriky však rozhodně není jediným festivalem, který návštěvníky Národního muzea v letošním roce čeká. Národní muzeum letos po celý rok slaví výročí 200 let od svého založení a právě v rámci oslav si budou moci návštěvníci zejména v létě užít bohatý program včetně zmíněných festivalů, přičemž jeden z nich s názvem Etnopiknik se uskuteční už 18. srpna taktéž v Náprstkově muzeu asijských, afrických a amerických kultur. Kdo dává přednost hudbě, jistě ocení 14. srpna festival Flašinet žije v Českém muzeu hudby a pro ty, kteří by si chtěli udělat výlet do zahrady Kinských, bude 28. srpna připraven festival Národopis open air.

 

Mgr. Kristina Kvapilová

odd. vnějších vztahů

T: +420 224 497 250

M: +420 731 514 077

E: kristina_kvapilova@nm.cz

W: www.nm.cz

 

Soubory ke stažení
Název Velikost
Program festivalu.pdf 193.6 kB
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.