Přijďte v sobotu s dětmi do Náprstkova muzea a procestujte s nimi svět po stopách E. St. Vráze!

11.01.2017 13:14|příspěvkové organizace

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Náprstkova muzea asijských, afrických a amerických kultur, kde se v sobotu 14. ledna 2017 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Malým návštěvníkům přiblíží dobrodružné výpravy významného českého cestovatele, kterému se věnuje výstava Zaniklý svět na fotografiích E. St. Vráze.

 

Doprovodný program k výstavě Zaniklý svět na fotografiích E. St. Vráze vezme děti na výpravu po pěti kontinentech, které tento slavný český cestovatel navštívil. Během cesty se děti dozvědí, jaké zážitky a nebezpečí číhaly před více než sto lety na dobrodruhy při cestách do exotických končin a vyzkouší si orientaci v dobových mapách. Také se pokusí domluvit s domorodci nebo nasbírat cenné exponáty do muzejních sbírek. Na workshopu se naučí africkou hru mankala a vytvoří si suvenýry, jaké mohl ze svých cest po Číně, Nové Guineji nebo Mexiku přivézt E. St. Vráz. Nebude chybět ani výroba čelenek z peří či korálkových náramků, jaké nosili američtí indiáni.

Program


Kontakt:
Mgr. Kristina Kvapilová
oddělení vnějších vztahů
T: +420 224 497 250
M: +420 731 514 077
E: kristina_kvapilova@nm.cz, press@nm.cz
W: nm.cz, muzeum3000.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.