Nastavení cookies

Představení osobní knihy Přízrak Klementina

11.05.2017 17:44|příspěvkové organizace

Tereza Meravá, úspěšná autorka dětských knih a novinářka, představí v Klementinu dětskou osobní knížku s názvem Přízrak Klementina, doplněnou krásnými ilustracemi Lukáše Fibricha.

 

Představení nově vydané knihy není v prostorách Národní knihovny ČR nijak výjimečnou událostí.  Stejně by tomu mohlo být i za pár dní, v úterý 16. května 2017, kdyby ovšem nešlo o zcela originální projekt. Možná vás zarazil termín „osobní“ kniha, oč vlastně jde?

Je to speciálně koncipovaná dětská knížka, kde je hlavním hrdinou příběhu sám čtenář. Původní text je totiž upravený tak, že dítě uvidí své jméno všude tam, kde se objevuje ústřední postava příběhu. „Není to můj vynález,“ upřesnila Tereza Meravá. Knihu tedy není možné zakoupit v běžných knihkupectvích. Získat ji lze jen skrze objednávku přes webové stránky, kde je třeba uvést jméno a město či obec, odkud dítě pochází. Každá kniha se tak tiskne zvlášť dle zadaných údajů. „Nakladatelství Modrý slon se dětskými osobními knihami zabývá léta a v jeho produkci vyšla už celá řada knížek. Jsou ovšem určeny hlavně menším dětem, tentokrát si ale nakladatel přál delší příběh pro děti o trochu starší, od osmi do dvanácti let. A tak oslovil mne,“ dodává. 

Přízrak Klementina je příběh s detektivními prvky, v němž kamarádi zkoumají rekonstruované prostory pražského Klementina a snaží se rozluštit záhadu tajemné mince. Nejsou ale jediní, které tajemství zajímá. Hlavní hrdina, kterým v tomto unikátním konceptu může být třeba váš syn Petr z Otrokovic nebo vnučka Klárka z Mělníka, brzy díky nálezu zlaté mince odhaluje zlověstné tajemství a najde i nové kamarády.

V pořadí již třetí knihu Terezy Meravé vydalo nakladatelství Modrý slon, objednávky naleznete na tomto odkazu: modryslon.cz/cz/details_book?id=59

 

Kontakt:
Irena Maňáková
ředitelka Odboru komunikace
Národní knihovna České republiky
Klementinum 190, Praha 1
T: +420 221 663 275
M: +420 736 787 154
E: irena.manakova@nkp.cz 
W: nkp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.