Přední český překladatel, shakespearolog a anglista prof. Martin Hilský vystoupí v Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě

14.11.2017 11:53|příspěvkové organizace

Přednášku „Shakespeare a jejího doba“ pořádá muzeum ve spolupráci s British Council k výročí úmrtí Jana Amose Komenského.

 

Čemu čelil dnes slavný dramatik jako ještě neznámý mladík ze Stratfordu nad Avonou po svém příjezdu do Londýna? Jaká byla politická situace a jak anglická reformace ovlivnila jeho kariéru? Jak vypadala divadla té doby a jak obtížné bylo v této oblasti podnikat? Nahlédnutí do doby anglické renesance v době vlády legendární Alžběty I., procházka Londýnem konce 16. století a seznámení s dílnou úspěšného dramatika a divadelního podnikatele Williama Shakespeara v době, kdy Anglie byla ještě malou nevýznamnou zemí na periferii Evropy – to je cílem setkání s předním odborníkem na tuto problematiku, profesorem Martinem Hilským v uherskobrodském muzeu.

Přednáška proběhne 15. listopadu v 17.00 hod. ve zdejším sloupovém sále. Symbolicky tak připadá na výroční den Komenského úmrtí – 15. 11. 1670, který si muzeum připomíná. Vstupné činí 70 Kč.

 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. K. v Uherském Brodě
M: +420 773 070 935
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
Tisková mluvčí
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.