Předání Ceny Ministerstva kultury v oboru zájmových uměleckých aktivit za oblast hudebních aktivit

12.06.2019 11:28|ministerstvo

Dne 9. června 2019 se v pražské Betlémské kapli konal galakoncert v rámci 16. ročníku festivalu Sborových slavností, Czech Choir Festival Hradec Králové 2019.

 

Během slavnostního zahájení předal ministr kultury Antonín Staněk spolu s  ředitelkou odboru regionální a národnostní kultury Zuzanou Malcovou Cenu Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit za oblast hudebních aktivit panu  Jaroslavu Krčkovi, který ji obdržel za celoživotní přínos v oblasti hudby komorní a symfonické, sborové i lidové.

„Jedinečný galakoncert v rámci festivalu Sborové slavnosti byl pro mne důkazem, jak talentované umělce mezi mladými zpěváky máme. Velmi si vážím toho, že jsem měl tu čest a mohl jsem předat Cenu Ministerstva kultury panu Jaroslavu Krčkovi za jeho celoživotní přínos v oblasti hudby.“

Antonín Staněk

Festival Sborových slavností je každým rokem zaměřen na jiné kategorie sborů. To festival odlišuje od ostatních soutěžních nebo běžných přehlídkových akcí. Dlouhodobý vysoký standard a koncepce festivalu je oceňována mezi sbory, odbornou veřejností, ale také asociací festivalů Choral Festival Network.

Projekt je finančně podporován MK (částkou 130 000 Kč) z programu Podpora neprofesionálních uměleckých aktivit.
 

​Jaroslav Krček – skladatel dirigent a sbormistr

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.