Nastavení cookies

Předání Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit paní Lence Jíšové

23.05.2022 10:20|ministerstvo

V pátek 20. května 2022 byla v Kutné Hoře v rámci 38. celostátní přehlídky dětských skupin scénického tance předána Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit paní Lence Jíšové za tvůrčí a pedagogický přínos v oblasti scénického tance a taneční výchovy. 

 

Cenu předaly Alena Kunčíková, tajemnice porot pro udělení cen MK v oborech zájmových uměleckých aktivit, a Pavlína Čermáková, vedoucí útvaru NIPOS-ARTAMA.

 Předání ceny MK Lence Jíšové (Foto Ivo Mičkal)

38. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance byla vyvrcholením postupového systému 11 krajských přehlídek, kterých se zúčastnilo 122 skupin s 212 choreografiemi, z nichž 14 postoupilo do Kutné Hory. Přehlídka byla mozaikou toho nejlepšího, co vzešlo z krajských postupových přehlídek a zároveň vyvrcholením celoroční umělecké práce žáků a pedagogů v oblasti dětského scénického tance. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury a pod záštitou města Kutná Hora ji pořádaly NIPOS-ARTAMA a Městské Tylovo divadlo Kutná Hora. Pro pedagogy byly určeny rozborové a vzdělávací semináře.

„Společně s vámi mě naplňuje vnitřní radostí skutečnost, že navzdory nepříznivým okolnostem, které hýbou současnou společností, je stále chuť tančit“, těmito slovy uvedl přehlídku hlavní organizátor a duše celé přehlídky, pracovník NIPOS-ARTAMA Jiří Lössl. V bohatém programu jsme se setkali nejen s „kutnohorskými“ stálicemi, ale objevila se zde i spousta nových tváří. Významnou novinkou tohoto ročníku byla také vystoupení tří čistě chlapeckých skupin. 

Jiří Lössl (Foto Ivo Mičkal)

 

38. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2022 (Foto Ivo Mičkal)

38. celostátní přehlídka dětských skupin scénického tance Kutná Hora 2022 (Foto Ivo Mičkal)


 

Odbor regionální a národnostní kultury
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.