Nastavení cookies

Předání Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit

09.05.2022 10:27|ministerstvo

V sobotu 7. května 2022 byla ve Svitavách předána Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit Vladimírovi Skalickému za celoživotní činnost v oblasti amatérské fotografie. 

 

V historickém koncertním sále Ottendorferova domu ve Svitavách došlo k předání Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit, a to v oboru audiovizuálních a výtvarných aktivit. V letošním roce byla udělena Vladimírovi Skalickému za celoživotní činnost v oblasti amatérské fotografie. Cenu předaly Alena Kunčíková, tajemnice porot pro udělení cen MK v oborech zájmových uměleckých aktivit, a Lenka Lázňovská, ředitelka NIPOS.

Předání Ceny MK Vladimírovi Skalickému (Foto Roman Lowinger)

Ve Svitavách zároveň vyvrcholil 42. ročník Národní soutěže amatérské fotografie.  Sešlo se zde na 120 fotografů a přátel fotografie, aby byli svědky předání cen vítězům Národní soutěže amatérské fotografie. Soutěž, jejíž kvalita a obliba dovolila, aby se stala soutěží, která bez přerušení existuje již více než 50 let. Z pověření a za finančního přispění Ministerstva kultury ji pořádají NIPOS-ARTAMA, Svaz českých fotografů a Středisko kulturních služeb města Svitavy, za spolupráce Centra uměleckých aktivit Hradec Králové a Společnosti Praha fotografická. Posláním soutěže je konfrontace tvorby fotografů, kteří nejsou na své tvorbě existenčně závislí. Národní soutěž a následné výstavy mají za úkol nejen představit to nejlepší, co se v posledním období zrodilo na celostátní úrovni, nýbrž také na základě porovnání jednotlivých snímků a hodnocení odborné poroty napomoci k dalšímu uměleckému růstu amatérské fotografie.

 

Předání Ceny MK Vladimíru Skalickému (Foto Roman Lowinger)

Smíšené pocity. To je to, co mám v souvislosti s letošním ročníkem Národní soutěže. Na jedné straně radost, že se můžeme ve Svitavách opět naživo sejít. Na druhé straně je mi líto, že pandemie přece jen ovlivnila počty soutěžících. Zejména na mládežnických kategoriích bylo znát, že chybělo vedení a kolektivní práce ve škole a v kroužcích“, řekl v úvodu hlavní organizátor soutěže Milan Sedláček, odborný pracovník NIPOS-ARTAMA.

Účastníci poté pokračovali do kulturního centra „Fabrika“ prohlédnout si instalaci výstavy oceněných fotografií z této soutěže. 


 

Odbor regionální a národnostní kultury
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.