Nastavení cookies

Předání Ceny Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit

02.12.2021 14:13|ministerstvo

Cena Ministerstva kultury v oborech zájmových uměleckých aktivit v oboru tradiční lidové kultury a folkloru byla v letošním roce udělena paní Mgr. Marii Pachtové.

 

Laureátka obdržela ocenění za celoživotní propojení pedagogické, popularizační a tvůrčí práce v oblasti tradiční lidové kultury etnografického regionu Haná. Letošní poslední předání Ceny Ministerstva kultury  v oborech zájmových uměleckých aktivit proběhlo 26. 11. 2021 netradičně v obřadní síni městského úřadu ve Vyškově. Cenu předal PhDr. Martin Šimša, Ph.D., ředitel Národního ústavu lidové kultury, který poděkoval paní Pachtové za její dlouholetou neúnavnou práci a přínos pro oživení a zachování hanáckých lidových tradic. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnil místostarosta a radní města Vyškova, vedoucí dětského folklorního souboru Klebetníček a řada folklorních odchovanců paní učitelky Pachtové.  


 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.