Pražský filharmonický sbor odlétá na turné do Izraele

04.04.2019 14:22|příspěvkové organizace

V pondělí 8. dubna 2019 se Pražský filharmonický sbor společně se svým hlavním sbormistrem Lukášem Vasilkem vydá na turné do Izraele, kde se představí celkem pětkrát vedvou městech, Tel Avivu a Haifě. Sbor je již tradičním partnerem Izraelské filharmonie při uvádění velkých děl, a to již od roku 1993, kdy zde vystoupil poprvé ve Verdiho Requiem (dir. Zubin Mehta).

Během tohoto desetidenního turné v jeho podání, tentokrát pod taktovkou Manfreda Honecka, hudebního ředitele Pittsburského symfonického orchestru, zazní nejrozsáhlejší skladba Johannesa Brahmse Německé requiem. Pražský filharmonický sbor toto dílo v Izraeli již jednou uvedl, a to v červenci roku 2000 pod taktovkou Zubina Mehty.

Sbor zde vystoupil také v dubnu loňského roku a po velkém úspěchu tak navazuje na mimořádnou spolupráci s Izraelskoufilharmonií, která s pozváním opět dlouhoneotálela, jelikož si sbor vyžádaly i místníkritiky:

"Pražský filharmonický sbor demonstroval zvukové kvality špičkového světového vokálního tělesa – disponujeplným zvukem, bezchybnou vyvážeností jednotlivých sekcí a jednotným vybroušeným zpěvním projevem. Jednaprosba (Izraelské) filharmonii: prosím, pozvěte nám tyto milé přátele znovu, a pokud možno co nejdříve!

(Opus magazine, 4/2018)

Spolupráce PFS s Izraelskou filharmonií bude ještě letos pokračovat v rámci českého festivalu Dvořákova Praha, kde společně s legendárním dirigentem Zubinem Mehtou uvede Mahlerovu Symfonii č. 3 d moll.

Těšíme se také na návštěvu českého velvyslance v Izraeli, pana Martina Stropnického, který přislíbil účast na prvním koncertě našeho turné.

Stránky pořadatele
lukasvasilek.cz

Kontakty:
Mgr. Monika Havlová

PR a marketing
T: +420 776 670 982
E: havlova@choir.cz
W: www.filharmonickysbor.cz, www.facebook.com/filharmonickysbor

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.