Pražské orgie a dokument Fuga vezou tvůrci na finanční fórum do Benátek

30.08.2018 13:50|příspěvkové organizace

Představí se na něm i tři projekty s českou účastí, dva z nich podpořil Státní fond kinematografie.

 

Na přelomu srpna a září se pozornost filmových diváků a profesionálů zaměří tradičně na letos již 75. ročník jednoho z nejstarších filmových festivalů na světě, italské Benátky. V rámci klasické přehlídky filmů se od 31. srpna do 2. září koná již popáté také finanční fórum Venice Gap-Financing Market. 

Film Ireny Pavláskové Pražské orgie je filmovou adaptací stejnojmenné novely slavného amerického spisovatele Philipa Rotha. Je založen na autentickém zážitku autora z návštěvy Prahy po sovětské okupaci v roce 1968. Snímek podpořil Státní fond kinematografie ve všech fázích vzniku (scénář, vývoj a výroba) celkovou částkou necelých 9 milionů korun.

Dokumentární celovečerní film Fuga režiséra Artemia Benkiho sleduje cestu geniálního mladého argentinského hudebníka Martina P. zpět do běžné společnosti a jeho souboj s vlastním duševním onemocněním. Fond projekt podpořil částkou 1,5 milionu korun. 

Třetím projektem na finančním trhu bude koprodukční projekt Leden. Surrealistický snímek s prvky horroru z hor kdesi na Balkáně podporu Fondu zatím nezískal, bude se o ní rozhodovat v průběhu září.

Finanční fórum nabízí vybraným hraným, dokumentárním a multimediálním projektům možnost získat finanční partnery, distributory, prodejce, najít podporu bankovních institucí, ale i národní či regionální fondy a televizní či internetové kanály.

V loňském roce se zde úspěšně prezentovaly dva české projekty, celovečerní film Žáby bez jazyka režisérky Miry Fornay, jehož natáčení začalo před pár týdny, a dokument Až přijde válka režiséra Jana Geberta, který byl letos v únoru ve světové premiéře úspěšně uveden na MFF v Berlíně, kde zahajoval sekci Panorama Dokumente.

Více informací najdete zde: http://static.labiennale.org/files/cinema/2018/Documenti/vgfm-18c.pdf

České filmy na Venice Gap-Financing Market

 

Kontakt:
Jiří Vaněk

Communications Coordinator
STÁTNÍ FOND KINEMATOGRAFIE
CZECH FILM FUND
M: +420 777 501 624
E: jiri.vanek@fondkinematografie.cz
W: www.fondkinematografie.cz/

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.