Poslední rozloučení veřejnosti s Libuší Šafránkovou

22.06.2021 13:20|ministerstvo

Poslední rozloučení veřejnosti s herečkou Libuší Šafránkovou se uskuteční v pátek 25. 6. 2021 od 10 do 14 hodin v kostele sv. Anežky České v Praze na Spořilově (Roztylské sady).

 

Lidé budou mít možnost uctít památku paní Šafránkové přímo v kostele, který bude otevřen až do 14 hodin. Vedle toho bude za kostelem vytvořeno pietní místo, kde bude možné vyjádřit soustrast rodině zápisem do kondolenční knihy. Od 14 hodin se kostel pro veřejnost uzavře, aby bylo možné ho připravit na smuteční mši v kruhu rodiny a přátel, která začne v 16 hodin. Veřejnost ovšem bude mít možnost tento obřad sledovat na velkoplošných obrazovkách na prostranství nad kostelem. Přenos z této smuteční mše bude rovněž živě přenášet Česká televize.

Z důvodu stále platných proticovidových opatření prosíme veřejnost, aby při sledování obřadu na velkoplošných obrazovkách dodržovala rozestupy. V místech, kde to nebude možné, by měli mít lidé zakryté dýchací cesty rouškou (venku) a respirátorem při vstupu do kostela.

 

Kontakt:
Michaela Lagronová

Tisková mluvčí
Ministerstvo kultury
E: press@mkcr.cz

Tomáš Staněk
Tiskový mluvčí
Národní divadlo
E: t.stanek@narodni-divadlo.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.