Nastavení cookies

Politickým náměstkem ministra kultury je Ondřej Chrást

17.01.2022 14:58|ministerstvo

Politickým náměstkem ministra kultury byl jmenován Ondřej Chrást (Piráti). Ondřej Chrást absolvoval psychosociální studia a teologii na UK a v současné době studuje doktorát na Fakultě podnikohospodářské Vysoké školy ekonomické v Praze, v oboru Ekonomika a management v rámci katedry Arts managementu, kde zúročuje svůj dlouhodobý odborný i osobní zájem o památkovou péči a obecně o udržitelnost, ekonomizaci a propagaci kulturního dědictví.

 

„Děkuji panu ministrovi Baxovi za důvěru. Kultura si zaslouží stabilní ministerstvo, kompetentního ministra ve vládě a silnou smysluplnou vizi, jakou představuje naše koaliční vláda ve svém programovém prohlášení. Je mi ctí tento společný program naplňovat a věřím, že spolu s kolegy z ministerstva uděláme vše pro to, aby kultura naši zemi spojovala a pomohla sjednotit rozdělenou společnost, na kterou tvrdě dopadly události posledních let. Jedním z klíčových úkolů je se ctí provést českou kulturu evropským předsednictvím, kde právě naše ministerstvo může hrát velkou roli v pozitivní prezentaci země. V souvislosti s naplňováním Státní kulturní politiky je také před námi mnoho zásadních a dlouho plánovaných reforem ve financování a legislativě,  jak při svém nástupu avizoval pan ministr. Čeká nás také pokračování digitalizace státní správy, která se pochopitelně našemu ministerstvu nevyhne. Věřím, že si se všemi výzvami efektivně poradíme a udělám pro to maximum,“ řekl Ondřej Chrást.

https://www.mkcr.cz/mgr-ondrej-chrast-namestek-clena-vlady-2732.html

 

 

Tiskové oddělení MK
Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.