Ocenění knihy Národního technického muzea

17.05.2018 11:20|příspěvkové organizace

Kniha „Šofér, který změnil dějiny. Za volantem vstříc atentátu v Sarajevu“, která vznikla ve spolupráci NTM a nakladatelství Mladá fronta, získala cenu Miroslava Ivanova v kategorii II., za díla literatury faktu.

 

V pátek 11. 5. 2018 se v rámci Mezinárodního knižního veletrhu – Svět knihy uskutečnil v Komorním sále Průmyslového paláce na Výstavišti Praha křest knihy „Šofér, který změnil dějiny. Za volantem vstříc atentátu v Sarajevu“, která vznikla ve spolupráci Národního technického muzea a nakladatelství Mladá fronta. Následně se konala beseda s autorem Jiřím Skoupým o dramatu, které odstartovalo neklidné 20. století a v němž hlavní role sehráli moravský šlechtic hrabě František Harrach jako majitel vozu, v němž byl atentát spáchán, a jeho český řidič Leopold Lojka. Knize a autorovy byla ve stejný den udělena cena Miroslava Ivanova v kategorii II., za díla literatury faktu, kterou uděluje Klub autorů literatury faktu a Město Jaroměř-Josefov.

Kontakt:
Mgr. Jana Dobisíková
oddělení PR a práce s veřejností
T: +420 220 399 202,+420 777 710 826
E: Jana.Dobisikova@ntm.cz
W: www.ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.