Nastavení cookies

Nejnovější svazek edice Česká divadelní fotografie se věnuje Vilému Sochůrkovi

30.06.2022 17:07|příspěvkové organizace

Institut umění – Divadelní ústav vydává dvojjazyčnou publikaci, která představuje významného českého divadelního fotografa, dokumentátora a zakladatele fondů fotografické a scénografické dokumentace Divadelního ústavu.

 

Vilém Sochůrek (1944–1976) za sebou zanechal rozsáhlý soubor unikátních fotografií, které zachycují téměř všechny nejvýznamnější divadelní události 60. let 20. století. Od roku 1965 až do své smrti pracoval v Divadelním ústavu jako fotograf-dokumentátor; byl jedním ze zakladatelů fondů fotografické a scénografické dokumentace. Mezi jeho nejvýznamnější snímky patří fotografie z inscenací Národního divadla, Činoherního klubu, Divadla Na zábradlí, Vinohradského divadla, Divadla E. F. Buriana a mnohých dalších. 

Publikace je doplněna portréty osobností jak z divadelního, tak hudebního prostředí, snímky dokumentujícími první tři ročníky Pražského Quadriennale nebo fotografiemi z Mezinárodního festivalu pantomimy.

Publikace je dostupná na našem e-knihkupectví Prospero.

Kontakt: 
Anna Poláková
T: +420 721 431 516
E: anna.polakova@idu.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.