Národní technické muzeum zve veřejnost na jízdy a prezentaci zprovozněného parního motorového vozu

19.05.2017 14:50|příspěvkové organizace

V sobotu a neděli 27. a 28. května 2017 se veřejnosti představí unikátní exponát železniční sbírky Národního technického muzea parní motorový vůz M 124.001 Komarek, který byl v roce 1903 vyroben v Ringhofferově vagonce na Smíchově.

 

Jedná se o jeden z nejvzácnějších exponátů železniční sbírky NTM, který spojuje v jednom vozidle lokomotivu a osobní vagon, a jako jediný vůz tohoto typu z našich tratí se dochoval dodnes. Jeho význam překračuje hranice České republiky. V roce 2016 byl po téměř pětileté pauze znovu uveden do provozního stavu.

Národní technické muzeum připravilo na sobotu 27. května ve spolupráci s Českými drahami veřejné jízdy tohoto stroje, které se uskuteční v rámci doprovodného programu pro veřejnost ke konferenci Ringhoffer 200. Ta připomíná 200. výročí narození Františka Ringhoffera II., který vagonku na Smíchově založil.

Vůz pojede několikrát po trase z Masarykova nádraží přes Negrelliho viadukt do nádraží Praha-Bubny a zpět. V neděli 28. května od 9 do 17 hodin bude vůz k vidění spolu s dalšími vystavenými vozidly Ringhoffer v areálu bývalého depa Masarykovo nádraží. Podrobnější informace o přesných časech jízd naleznete na www.ntm.cz. Kapacita vozu je pouze 32 míst, a proto doporučujeme využít předprodeje v pokladně Národního technického muzea, Kostelní 42, Praha 7. Předprodej bude zahájen v pátek 19. 5. a ukončen v pátek 26. 5. v 17 hodin. Zbylé vstupenky budou prodány ve vlaku.

 

Kontakt:
Mgr. Adam Dušek
Vedoucí oddělení PR a práce s veřejností
M: +420 774 426 828
E: adam.dusek@ntm.cz
W: www.ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ
Simona Cigánková
Vedoucí tiskového oddělení kabinetu ministra
email: simona.cigankova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.