Národní technické muzeum se v sobotu 7. září 2019 tradičně připojí ke Dnům evropského dědictví

30.08.2019 11:18|příspěvkové organizace

První zářijovou sobotu v sobotu 7. září 2019 se Národní technické muzeum připojí ke Dnům evropského dědictví. Hlavní budova NTM v Praze na Letné bude pro návštěvníky přístupná za 50 Kč.V pobočkách muzea, Centru stavitelského dědictví v Plasích NTM a Železničním depozitáři NTM v Chomutově, bude v návaznosti na letošní téma „Památky a zábava“ připraven zajímavý program a vstup zdarma.

 

V hlavní budově Národního technického muzea na Letné si mohou návštěvníci v sobotu 7. září 2019 prohlédnout 15 stálých expozic a několik výstav, např. výstavu „Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět“ za vstupné 50 Kč. Konat se zde zdarma budou také komentované prohlídky výstavy a muzea. 

7. 9. 2019 vstupné pro všechny 50 Kč. Otevírací doba 9:00-18:00. Více www.ntm.cz
Komentovaná prohlídka výstavy „Made in Czechoslovakia“ a muzea zdarma. 
Komentovanou prohlídku je možné si předem rezervovat na 
http://vstupenky.ntm.cz nebo se po příchodu registrovat na pokladně muzea. 
Komentovaná prohlídka expozice Uhelný a rudný důl je zpoplatněna.


 

Centrum stavitelského dědictví NTM, které je umístěno v opraveném hospodářském areálu památkově hodnotného kláštera v Plasích, se letos připojuje ke Dnům evropského dědictví programem, který připomíná 100. výročí narození plzeňského rodáka, cestovatele Miroslava Zikmunda, a navazuje na výstavu „Filmaři Hanzelka a Zikmund“. Navštívit je zde možné stálou „Expozici stavitelství“, kde je atraktivní formou podle jednotlivých etap stavby budovy představena stavební historie, novou expozici „Statika hrou“, výstavu „Filmaři Hanzelka a Zikmund“, stavební hřiště a další. 

7. 9. 2019 vstup i program zdarma. Otevírací doba 9:00-17:00. Více muzeum-plasy.cz
13:30, 15:00, 16:30 / STRUKÁŽ / workshop kreativních fotografických technik s Ivem Kornatovským.
18:00 / TANGO ANTARCTICO / přednáška hydrobioložky, polárnice a cestovatelky Marie Bulínové, která na ostrově Vega v Antarktidě objevila nový druh řasy rozsivky a pojmenovala ji ne náhodou Hantzschia zikmundiana. 
20:30 / venkovní projekce filmu STOLETÍ MIROSLAVA ZIKMUNDA / životopisný film, který přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět.

 

V Železničním depozitáři NTM v Chomutově si zájemci o železniční historii mohou prohlédnout velkou část největší státní železniční sbírky u nás – na 100 kolejových vozidel. NTM na 7. září 2019 připravilo tři hodinové veřejné jízdy parního motorového vozu M 124.001 „Komarek“ z depozitáře do Jirkova a zpět. Kapacita vozu je omezena, vstupenky se prodávají pouze při nástupu do vozu.

7. 9. 2019 vstup zdarma. Otevírací doba 9:00-17:00. Více muzeum-chomutov.cz
Jízdy vozem M 124.001 „Komarek“, jízdní řád bude potvrzen, vstupenky se prodávají pouze ve voze: plná cena100,- Kč, děti do 15 let, senioři a studenti 70,- Kč, děti do 6 let zdarma bez nároku na místo k sezení, přeprava zvířat, jízdních kol, invalidních vozíků a zavazadel není možná.

Přístup do oploceného areáluje možný pouze po značené trasez Černovické ulice z prostoru parkoviště nákupního centra Globus.

 

 

Kontakt:
Mgr. Adam Dušek

Vedoucí Odboru PR a práce s veřejností
Národní technické muzeum
​Kostelní 42, 170 00, Praha 7
M: +420 774 426 828
E: adam.dusek@ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.