Národní technické muzeum se již podeváté představí na populárním vědeckém setkání ve Varšavě „Piknik Naukowy“

06.05.2019 11:19|příspěvkové organizace

Národní technické muzeum se o víkendu 11. a 12. května 2019 již po deváté představí na populárním vědeckém setkání ve Varšavě „Piknik Naukowy“. Vědecký piknik pořádá Polský rozhlas a Centrum vědy Koperník a jeho letošní 23. ročník proběhne ve znamení tématu My a stroje.

 

Na Národním stadionu o rozměrech 40 000 m² každoročně vzdělávací organizace jako vysoké školy, vědecká centra a muzea z celé Evropy prezentují za pomoci interaktivních ukázek a experimentů vědu a techniku. O tuto tradiční akci je obrovský zájem veřejnosti. Národní technické muzeum bude letos opět spolu s Techmania Science Center reprezentovat Českou republiku. Pro návštěvníky připravilo celou škálu aktivit. Fungování motoru z automobilu vysvětlí zkušení muzejní pedagogové na řezu motoru, modely elektromotorků sestaví i menší děti, větší zvídaví návštěvníci si vyzkouší práci s ložisky a určí jejich použití. Vědecký piknik je největší akcí svého druhu v Evropě a pro Národní technické muzeum je skvělou příležitostí prezentovat se zde jako úspěšná vzdělávací instituce. 

 

Kontakt:
Mgr. Adam Dušek
Vedoucí Odboru PR a práce s veřejností
Národní technické muzeum
​Kostelní 42, 170 00, Praha 7
M: +420 774 426 828
E: adam.dusek@ntm.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.