Náměstek Vzientek odhalil první zastavení Zmizelého města

11.10.2019 16:39|ministerstvo

Náměstek ministra kultury Jiří Vzientek slavnostně odhalil první zastavení projektu Zmizelé město. První zastavení Zmizelého města odkazuje na židovské památky a stojí symbolicky jen pár desítek metrů od místa, kde byla v noci z 13. na 14. června roku 1939 vypálena židovská synagoga.

 

„Vážím si toho, že mohu odhalit první z bodů, který je spojen s polozapomenutou historií Frýdku-Místku. Je důležité připomínat si minulost, i když často nebyla šťastná. Děkuji autorům tohoto projektu, Jaroslavu Kocincovi a Lukáši Horkému, že se snaží napravit dluh, který k minulosti a našim předkům máme,“ řekl náměstek ministra kultury Jiří Vzientek. 

Záměrem autorů projektu je vytvořit fyzickou síť bodů – cedulí, které jsou spojeny s pozapomenutou historií města Frýdku-Místku. Prostřednictvím odkazu se návštěvník dostane na webovou stránku, kde si může přečíst podrobné informace spojené s daným místem.

"V nejbližší době se mapa rozroste o připomínku Adolfa Landsbergera - jednoho ze zakladatelů textilního průmyslu ve Frýdku a Místku, nebo připomene osobnost architekta Jaroslava Čermáka, který byl v poválečných dnech roku 1945 za nejasných okolností brutálně ubit lopatou," přibližuje další plány druhý z autorů fotograf Lukáš Horký, který je zároveň autorem originálního provedení vizuální podoby celého projektu.

www.zmizelemesto.cz

 

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.