Náměstek Jiří Vzientek se zúčastní zahájení výstavy Falešné hranice: Akce „Kámen“. Oběti a strůjci nejutajovanějších zločinů StB 1948-1951

23.11.2018 09:20|avíza

Jako připomínka obětí tzv. akce „Kámen“ a jako varování současným a budoucím generacím před zrůdností totalitních režimů ve středu 28. 11. v 17 hodin v budově MKS Modrá hvězda ve Kdyni slavnostně zahájena vernisáž putovní výstavy Falešné hranice.

 

Součástí vernisáže bude venkovní projekce i modlitba vedená kaplanem Blažejem Pelánem. Zároveň bude u této příležitosti odhalena pamětní deska. Výjimečná putovní výstava doprovázená vlastní scénickou hudbou je k dispozici univerzitám, knihovnám, muzeím a dalším institucím v několika vyhotoveních. Jejím záměrem je upozornění na zločinné praktiky komunistického režimu nejen v České republice, ale také v zahraničí. Aktéři zločinů akce „Kámen“ zůstali nepotrestáni. 

Ministerstvo kultury poskytlo výstavě záštitu spolu s Ústavem pro soudobé dějiny Akademie věd ČR a Českým centrem Mezinárodního PEN klubu.

Více informací o výstavě a pozvání na vernisáž
 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.