Na THE BEST IN HERITAGE 2019 zastoupena také Česká republika!

24.09.2019 14:30|příspěvkové organizace

Českou republiku na výroční mezinárodní konferenci vítězných projektů v oblasti muzeí a kulturního dědictví The Best in Heritage letos reprezentuje Muzeum Jana Amose Komenského z Uherského Brodu. Ve středu 25. září 2019 v 11.30 tak v chorvatském Dubrovníku představí v autorské prezentaci vlastní projekt „Řemeslo jak vyšité“. 

 

Projekt v minulém roce získal Zlatou cenu v kategorii internetových stránek na festivalu muzejní audiovize a multimédií FAIMP 2018, který pořádá výbor AVICOM Mezinárodní rady muzeí (ICOM). Tím byl projekt nominován do sekce IMAGINES dubrovnické konference, která je spolupořádána v partnerství s ICOM a Europa Nostra.

„Řemeslo jak vyšité“ pracuje s ukázkami vyšívání, oprav, rekonstrukcí krojů a s vizuálními návody, využívající interaktivní animace postupů tvorby stehů je umístěn na internetu. Existuje také jako digitální součást stejnojmenné publikace muzea (zde je uložen na přiloženém disku). Stránky projektu obsahují přehled výšivek a stehů, ale také tkalcovských technik, kraslic a lidových ozdob. Např. u výšivkových stehů pohybuje uživatel kolečkem myši a tím posouvá jehlu po jednotlivých krocích vytváření stehu. Uživatel se může vracet nebo si může pustit sekvenci animace. Všechny ukázky jsou doplněné textovým popisem.

Projekt  uherskobrodského Muzea J. A. Komenského bude představen mezi vítěznými projekty dalších institucí, jako jsou např.: National Museums Scotland, National Museum of Australia, Royal Museums Greenwich, National Museum of the American Indian, Museum of London Archaeological Archive, Shanghai History Museum, Mississippi Civil Rights Museum, Van Gogh Museum a mnohými dalšími. 

The Best in Heritage (program)
Řemeslo jak vyšité

 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě
T: 773 070 935 | 572 632 288 linka 216
E: program@mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.