Na rezidenci Českého literárního centra do kláštera Broumov pojede i Matěj Forman

10.06.2019 13:14|příspěvkové organizace

České literární centrum, sekce Moravské zemské knihovny v Brně, ve spolupráci se Vzdělávacím a kulturním centrem Klášter Broumov pravidelně nabízí českým autorům rezidenční pobyty v Literárním domku kláštera, které jsou určenyk soustředěné kreativní práci na konkrétním díle nebo projektu. Kromě zajištěného ubytování v klášterním komplexu obdrží rezidenti stipendium.  ​

 

Červnovými rezidentkami ČLC v Broumovějsou oceňovaná literární dokumentaristka a nakladatelka Barbora Baronová (www.owp.cz/) a ilustrátorka a grafička Jana Jandáčková, které budou pracovat na pokračování projektu alternativních logopedických knížek pro děti a dospělé. V červenci je vystřídají básnířka, nakladatelka a literární historička Tereza Riedelbauchová (www.terezariedlbauchova.eu/) a oblíbená komiksová autorka Lucie Lomová (https://lucielomova.blogspot.com/). 

Na přelomu srpna bude v Literárním domku na týdenním rezidenčním pobytu laureátka Magnesie Litery za knihu pro děti a mládež Vendula Borůvkováa slavista, spisovatel a překladatel ukrajinského původu, šéfredaktor časopisu PlavAlexej Sevruk, žijící v Praze. V srpnu budou v klášterním literárním domku pobývat oceňovaný autor knih pro děti, básník a překladatel Radek Malý(https://radek-maly-spisovatel.webnode.cz/) a všestranný umělec – výtvarník, divadelník, herec, scénograf – Matěj Forman.

České spisovatelky a čeští spisovatelé, ilustrátoři a tvůrci autorských knih a komiksů, kteří by měli zájem o měsíční pobyt v Broumově, mají nyní příležitost. Od září do listopadu se zde budou konat ve spolupráci s Vratislavským literárním domem česko-polské rezidence. V Literárním domku se tak vždy potká jeden český a jeden polský autor. Žádost se stručným popisem projektu na rezidenční téma „Před hranicí, za hranicí“ je možné zaslat do 23. 6. 2019.
O tři měsíční pobyty v září, říjnu a listopadu 2019 se mohou zájemci ucházet zde.  

Medailonky a fotografie aktuálních rezidentů


Kontakt:
Michala Čičváková

T: 770 171 450
E: michala.cicvakova@czechlit.cz
W: www.czechlit.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.