Nastavení cookies

Muzeum v přírodě Zubrnice zve na Páru v muzeu

07.09.2021 14:46|příspěvkové organizace

V sobotu 11. září ožije Muzeum v přírodě Zubrnice pořadem nazvaným Pára v muzeu.  V souladu s názvem programu bude v provozu parní lokomobila pro pohon zemědělských strojů.  

 

Dům z Loubí pomohou oživit děti z Dětského domova na Střekově. Během dne se bude péct v kachlovém sporáku a společně s dětmi nakrouháme zelí, které našlapeme do zelňáku. Využijeme k tomu i starý recept původních, německy mluvících obyvatel, kteří do zelí přidávali jalovec. Návštěvníci budou mít možnost nakrouhat jablka a vylisovat si čerstvý mošt. Využijeme k tomu jablka nasbíraná v muzejním sadu,“ pozvala na Páru v muzeu Jitka Ledvinková z Muzea v přírodě Zubrnice. 

Muzeum v přírodě Zubrnice je pro návštěvníky otevřeno denně, s výjimkou pondělí, od 9.00 do 18.00. O víkendech a státních svátcích je možnost až do konce října přijet do Zubrnic, do muzea, historickým vlakem, který provozuje Zubrnická museální železnice.


Kontakt:
Ing. Petra Valíčková

pracovník vztahů k veřejnosti
Národní muzeum v přírodě, příspěvková organizace
T: 571 757 143
M: 778 112 577
E: petra.valickova@nmvp.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Jana Malíková
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: jana.malikova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.