Muzeum romské kultury podepsalo smlouvu se společností AGPI o odkupu vepřína v Letech u Písku

23.11.2017 13:45|ministerstvo

Kupní smlouvu podepsali ředitelka Muzea romské kultury Jana Horváthová a předseda představenstva firmy AGPI, majitele vepřína, Jan Čech.

 

 

Schvalovací doložku za stát podepsal ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL). O areál se bude po převzetí od společnosti AGPI starat Muzeum romské kultury, které je příspěvkovou organizací Ministerstva kultury.

Dnešnímu podpisu byl přítomen také bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier (ČSSD), který vyřešení dlouholetého problému s vepřínem deklaroval jako jednu ze svých priorit, a pan  Čeněk Růžička, předseda Výboru pro odškodnění romského holokaustu, který poděkoval jménem všech pozůstalých za to, že vláda vyřešila dlouholetý problém.

 

Dnešnímu podpisu smlouvy o odkoupení vepřína v Letech státem byli přítomni i bývalý ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier, který vyřešení dlouholetého problému s vepřínem deklaroval jako jednu ze svých priorit, a Čeněk Růžička, předseda Výboru pro odškodnění romského holokaustu; ten dnes poděkoval jménem všech pozůstalých za to, že vláda vyřešila dlouholetý problém. O vykoupení vepřína a vybudování důstojného pietního místa na území tábora se hovořilo víc než dvě dekády, předchozí vlády problém odsouvaly. K uzavření vepřína Česko dostávalo výzvy ze zahraničí, romské komunity letošní rozhodnutí vnímají jako úlevu a zadostiučinění. http://www.romea.cz/cz/zpravodajstvi/domaci/bleskova-zprava-smlouva-o-odkupu-veprina-v-letech-u-pisku-byla-podepsana

Zveřejnil(a) Ministerstvo kultury České republiky dne 23. listopad 2017

 

Simona Cigánková, tisková mluvčí MK

 

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.