Muzeum J. A. Komenského v Uherském Brodě připravilo folklorní pořad Anička z Kopaníc

12.12.2017 10:38|příspěvkové organizace

Z autorského počinu Roberta Provodovského, pracovníka muzea a vedoucího folklorních souborů na Březové, vzniklo scénické vyprávění inspirované skutečností, zarámované lidovými zpěvy koled. 

 

Představení Anička z Kopaníc se opírá o zápis a svědecké vyprávění obyvatel příhraniční obce Březová na Moravských Kopanicích. V tomto z nejodlehlejších koutů naší vlasti se odehrál příběh s mystickými prvky a nevysvětlitelnými úkazy, které potvrzují i očití svědci. O co přesně šlo, napoví až scénické zpracování.

Vedoucí folklorních souborů, místní rodák a znalec poměrů, muzejní pracovník, fotograf a videodokumentátor Robert Provodovský napsal libreto scénického provedení tohoto dosud ústně tradovaného příběhu a do představení zapojil řadu souborů, účinkujících a muzikantů, herců i techniky, již měl k dispozici přímo na Březové a v jejím okolí – soubory Danajky, Šibalice, Slivečky a Šimbolica. Chtěl tak zcela originálním způsobem přiblížit kouzlo Vánoc, které nás vždy dokáže překvapit.

Představení proběhne v barokním sloupovém sále Muzea Jan Amose Komenského v Uherském Brodě v sobotu 16. prosince 2017 od 16 hodin. Vstupné je 30 Kč, děti do 10 let mají vstup zdarma.

 

Kontakt:
Mgr. Aleš Kapsa
pracovník vztahů k veřejnosti
Muzeum J. A. K. v Uherském Brodě
M: +420 773 070 935
E: program@mjakub.cz
W: mjakub.cz

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.