Muzejní terasy přivítají Ty Syčáky i alternativní loutkové divadlo

13.07.2018 11:20|avíza

V pátek 13. července od 20 hodin zahraje v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi v rámci festivalu letních kulturních pořadů Bez nití│Odvázané pátky na terasách hudební skupina Ty Syčáci. V průběhu večera vystoupí rovněž přední česká loutková divadla Waxwing Theatre a Toy Machine.

V pořadí druhý letošní večer s alternativní kulturou na terasách Mydlářovského domu zahájí od 18 hodin představení Baron Prášil v podání oblíbeného loutkového divadla Toy Machine, které svým nasazením, hravostí a nakažlivou energií dokáže strhnout děti i dospělé. Po Tomáši Běhalovi a Toy Machine vystoupí v 19 hodin s inscenací Smysl kura výborné alternativní divadlo Waxwing Theatre. Zuzana Smolová a Peter Gaffney při svých multižánrových performancích kombinuje všemožné přírodní i artificiální materiály s loutkami a pohybovým divadlem. Jejich představení doprovází živá hudba z pera Petera Gaffneyho ovlivněná punkem i vážnou hudbou.

 

Skupina Ty Syčáci vystoupí v chrudimské premiéře po dvacáté hodině. Toto hudební sdružení kolem stěžejní postavy brněnské alternativní scény, hudebníka a fyzického básníka Petra Váši má za téměř dvacet let své existence na svém kontě osm výborných desek a pověst skvělé koncertní kapely. Frontmana Vášu doplňují Tomáš Fröhlich na baskytaru a Petr Zavadil na kytaru.

 

Vstupenky v hodnotě 200 korun lze zakoupit v pokladně Muzea loutkářských kultur, rezervace jsou možné na telefonním čísle 469 620 310.

Soubory ke stažení
TISKOVÉ ODDĚLENÍ

Michaela Lagronová
Vedoucí tiskového oddělení
Tisková mluvčí
email: michaela.lagronova@mkcr.cz

Ivana Awwadová
Pracovnice tiskového oddělení
email: ivana.awwadova@mkcr.cz

Petra Hrušová
Pracovnice tiskového oddělení
email: petra.hrusova@mkcr.cz
info Novinářské dotazy prosím zasílejte na press@mkcr.cz.
Ostatní (včetně dotazů dle zák. č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím) směřujte na epodatelna@mkcr.cz, odkud budou zaslány příslušným odborným útvarům k vyřízení.